ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

W dniach 05-06 kwietnia br., w Akademii Marynarki Wojennej odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach przełajowych.

W Mistrzostwach uczestniczyli studenci oraz żołnierze zawodowi. I miejsce w klasyfikacji zespołowej wywalczyła reprezentacja Akademii Wojsk Lądowych. Na pierwszym miejscu sklasyfikowana została również sztafeta AWL 4x1000m w składzie: ppor. Dariusz Jamro, sierż. pchor. Patryk Hładuniuk, kpr. pchor. Patryk Pawłowski oraz st. szer. pchor. Maciej Nowak.

Trzecie miejsce podium zajęła sztafeta kobiet 4x1000m w składzie: kpt. Lilianna Kaczmarek, por. Anna Mleczko, sierż. pchor. Karolina Wyleżoł oraz sierż. pchor. Karolina Śleziak.

Po wyczerpującej rywalizacji druga na mecie zameldowała się sztafeta 4x2000m mężczyzn w składzie: mjr Marek Kociuba, sierż. Tomasz Pater, sierż. pchor. Mateusz Palicki, st. kpr. pchor. Paweł Herman.

Reprezentanci Akademii Wojsk Lądowych zdobyli w klasyfikacjach indywidualnych następujące miejsca:
Kobiety K35:
2 miejsce – sierż. pchor. Karolina Wyleżoł