ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

W dniach 05-07.04.2019 w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule Low kick Juniorów i Seniorów.

Mistrzostwa organizowane były przez Polski Związek Kickboxingu i NKSW Hoły Team. W rywalizacji brało udział 280 zawodników i zawodniczek z 78 klubów. Akademię Wojsk Lądowych reprezentowało dwóch podchorążych: sierż. pchor. Karol MIĄSKO z 13 kompanii szkolnej oraz st. szer. pchor Paulina LUDVICEK z 11 kompanii szkolnej.

Sierż. pchor.Karol  MIĄSKO rywalizowal w kategorii senior -81kg, jednej z najliczniej obsadzonych na Mistrzostwach. Swoją przygodę z turniejem zakończył na ćwierćfinale z bilansem jedno zwycięstwo i jedna przegrana.

Z kolei st. szer. pchor. Paulina LUDVIČEK  z klubu Gym fight Wrocław prowadzonego przez Trenera Rafała Petertila, w walce finałowej na głównej gali zawodów, po trzech rundach pewnie wypunktowała swoją przeciwniczkę, tym samym zostając Mistrzynią Polski w formule low kick w kat senior -70 kg.