ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki na trzy dni stała się  miejscem rozgrywania wielu interesujących walk tegorocznego Pucharu Ministra Obrony Narodowej  w Walce w Bliskim Kontakcie.

W pierwszym dniu mistrzostw zostało przeprowadzone oficjalne ważenie zawodników i losowanie walk eliminacyjnych. Wśród 78 zgłoszonych zawodników znalazło się 8 podchorążych reprezentujących AWL. Drugiego dnia zawodów odbyły się eliminacje do walk finałowych oraz walki o III miejsca we wszystkich kategoriach wagowych. Tego dnia stoczono 39 pojedynków. Trzeciego dnia mistrzostw zostały przeprowadzone walki finałowe, które wyłoniły mistrzów Pucharu.

W czasie trwania mistrzostw organizatorzy zapewnili publiczności dodatkowe „atrakcje”. Zawody wzbogacono m. in. o pokaz wyszkolenia Sekcji Działań Nieregularnych oraz wykonanie  utworu „Walkę mamy we krwi”, zaprezentowaną w oktagonie przez rapera „Doniu” i weterana kpr. Tomasza Rożniatowskiego. Podczas przerw między walkami zawodnicy i publiczność mogli obserwować efektowne pokazy podchorążych reprezentujących Akademię Wojsk Lądowych w sportach walki na wielu szczeblach współzawodnictwa sportowego. Ponadto wielkim zainteresowaniem cieszyły się występy pchor. Julii Przyborskiej, Vice Mistrzyni Świata w fitness.

Spośród medalistów 11 kategorii wagowych najlepsi zawodnicy naszej uczelni zajęli następujące miejsca:

• w kategorii do 60 kg: pchor. Dawid KLONOWSKI - I miejsce;
  • w kategorii do 70 kg: pchor. Hubert LIPIŃSKI - II miejsce;
  • w kategorii do 85 kg: pchor. Dawid RYK - I miejsce

W klasyfikacji zespołowej Pucharu Ministra Obrony Narodowej  w Walce w Bliskim Kontakcie I miejsce zdobyła 16 Dywizja Zmechanizowana zdobywając  258 punktów. Na II miejscu znalazła się 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej zdobywając 248 punktów. Na III miejscu podium stanęli zaś reprezentanci Akademii Wojsk Lądowych osiągając w zawodach 125 punktów.

Tekst: mjr Maciej KUPRYJAŃCZYK

Zdjęcia: st. chor. sztab. Marek KAŃTOCH, kpr. pchor. Kornel WASILEWSKI