ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

W dniu 01.06.2019 r. podchorążowie 15 kompanii szkolnej wraz z ppor. Radosławem Jabłońskim uczestniczyli w ramach Naukowego Koła Pamięci Narodowej AWL w 3. Biegu Pamięci Absolwentów Szkoły Piechoty Podchorązych. Celem podróży służbowej do Ostrowi Mazowieckiej było kultywowanie tradycji Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, której AWL jest spadkobierczynią.

W tym czasie delegacja z AWL oddała cześć bohaterskim podchorążym września 1939 r. Podchorązowie odwiedzili pomniki pamięci mieszczące się na terenie dawnej SPP w Komorowie, a także zwiedzili zabudowania pozostałe po jednostce wojskowej, która znajdowała się w tym miejscu.

Bieg główny na dystansie 10 km rozpoczął się spod pomnika przywódcy sprzysiężenia podchorążych, inicjatora powstania listopadowego ppor. Piotra Wysockiego. Jak co roku podchorążowie AWL zajęli wysokie miejsca. St. szer. pchor. Barbara Habrat zajęła 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej kobiet i drugie miejsce w klasyfikacji kobiet do lat 29, natomiast kpr. pchor. Daria Danielewicz zajęła 3 miejsce w klasyfikacji kobiet do lat 29.

Tekst: ppor. Radosław Jabłoński

Zdjęcia: AWL