ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

W dniach 02-07.09.2019 r., odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w szachach. Do turnieju przystąpiło 63 zawodników, zaś same rozgrywki miały miejsce w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Podchorąży AWL zdobył złoty medal!

Akademię Wojsk Lądowych na tegorocznym turnieju reprezentowali: plut. pchor. Paweł Głuszak (12 kompania szkolna) oraz sierż. pchor. Kamil Cichy (13 kompania szkolna). Złoto wywalczył, wygrywając siedem partii i remisując w dwóch, sierż. pchor. Kamil Cichy. Dzięki temu zwycięstwu, nasz podchorąży zapewnił sobie miejsce w reprezentacji Wojska Polskiego, która weźmie udział w zawodach szachowych na szczeblu NATO. Mistrzostwa te odbędą się w Berlinie w dn. 15-21.09.2019 r.

Warto dodać, że sierż. pchor. Kamil Cichy bardzo wysoko ocenił poziom tegorocznych mistrzostw: - Poziom zawodów był bardzo wyrównany, gdyż udział wzięli wszyscy najlepsi szachiści Wojska Polskiego. Impreza została bardzo dobrze przeprowadzona, co świadczy o profesjonalizmie organizatorów. Jestem dumny z odniesionego sukcesu, zaś reprezentowanie Akademii Wojsk Lądowych jest zawsze dla mnie ogromnym zaszczytem.

Zwycięzca otrzymał pamiątkowy puchar oraz dyplom. Naszemu podchorążemu gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: por. Michał Liberek

Zdjęcia: Akademia Sztuki Wojennej