ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

5 października br. Lublińcu odbył się 23. Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa, w ramach którego przeprowadzono Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie.

Trasa liczyła 10 km, w terenie lesistym z licznymi podbiegami. Podczas biegu były momenty, w których należało przejść do marszu, gdyż nie było możliwości biec. Cała trasę trzeba było pokonać w pełnym umundurowaniu i butach wojskowych.

W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników. W mistrzostwach startowali żołnierze, pracownicy oraz funkcjonariusze służb mundurowych w służbie czynnej lub rezerwie (Wojsko, Policja, PSP w tym OSP, Straż Graniczna, Służba Więzienna, SOP, CBA, SKW, SW, SWW, ABW, służby mundurowe innych państw).

Celem zawodów, oprócz wyłonienia mistrzów służb mundurowych oraz mistrzów w poszczególnych rodzajach służb, było uczczenie pamięci Dowódcy Wojsk Specjalnych gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.

W zawodach wzięli udział niżej wymienieni zawodnicy Sekcji Biegów Długodystansowych z Akademii Wojsk Lądowych:

1. ppor. Dariusz Jamro - 33 kompania szkolna;
  2. sierż. pchor. Natalia Adamczyk - 13 kompania szkolna;
  3. sierż. pchor. Dominik Kawalec - 13 kompania szkolna;
  4. sierż. pchor. Mariola Myrta - 13 kompania szkolna;
  5. sierż. pchor. Mikołaj Żochowski - 13 kompania szkolna;
  6. plut. pchor. Adam Koszałka - 22 kompania szkolna;
  7. plut. pchor. Michał Perka - 22 kompania szkolna;
  8. plut. pchor. Bartosz Popek - 22 kompania szkolna;
  9. st. kpr. pchor. Nikodem Zyśk - 34 kompania szkolna;
  10. kpr. pchor. Patryk Pietrzok - 33 kompania szkolna;
  11. kpr. pchor. Karol Daniel - 23 kompania szkolna;
  12. st. szer. pchor. Jakub Niedziółka - 15 kompania szkolna;
  13. szer. pchor. Justyna Łuczak - 11 kompania szkolna;
  14. szer. pchor. Marcin Suszczewski - 14 kompania szkolna.

Wszyscy reprezentanci AWL uzyskali bardzo wysokie wyniki, godnie reprezentując Akademię. Najlepsi zawodnicy z Akademii zajęli czołowe miejsca w kategorii szkolnictwa wojskowego:

Kobiety:

1 miejsce - sierż. pchor. Natalia Adamczyk - 13 kompania szkolna;

2 miejsce - szer. pchor. Justyna Łuczak  - 11 kompania szkolna;

Mężczyźni:

1 miejsce - ppor. Dariusz Jamro - 33 kompania szkolna;

2 miejsce - szer. pchor. Marcin Suszczewski - 14 kompania szkolna.

Wielkim sukcesem w zawodach było zajęcie 2 miejsce drużynowo zawodniczek z AWL w składzie:

1. sierż. pchor. Natalia Adamczyk - 13 kompania szkolna;
  2. sierż. pchor. Mariola Myrta - 13 kompania szkolna;
  3. szer. pchor. Justyna Łuczak - 11 kompania szkolna.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników oraz dziękujemy za godne reprezentowanie Akademii Wojsk Lądowych.

Tekst i zdjęcia: AWL