ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

W dniach 2-3.11.2019 r. na terenie Grecji w Sparcie odbyły się zawody Spartan World Trifecta Championship. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy w przeddzień zawodów maszerowali reprezentacjami w Paradzie Narodów. Polską drużynę prowadziła ppor. Agata Pietroszek.

Mistrzostwa rozgrywane były na trzech dystansach Sprint, Super i Beast. Łączne rezultaty każdego z biegów wyłaniały zwycięzców. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia pierwszego dnia około 16 km (z 25 przeszkodami) oraz 8 km (z 20 przeszkodami), a drugiego dnia około 27 km (z 30 przeszkodami ). Trasy przebiegały przez gaje oliwne, plantacje pomarańczy, góry oraz koryta rzek. Na każdego czekały liczne przeszkody m.in. zasieki, wysokie ściany, odcinki z transportowaniem ciężkiego obciążenia, rzut oszczepem do celu, wspinanie się po linie, multirigi oraz siatki.

Ppor. Agata Pietroszek trzykrotnie zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. W końcowej klasyfikacji również uplasowała się na drugim miejscu zostając wicemistrzynią świata w kategorii wiekowej 25-29 lat. Tym samym obroniła tytuł z zeszłego roku, co nie było łatwym wyczynem, ponieważ konkurentki postawiły poprzeczkę dużo wyżej.

tekst i zdjęcia: AWL