ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

W dniach 11-12.01.2020 r. w oparciu o obiekty sportowe AWL zostało przeprowadzone pierwsze seminarium dotyczące walki nożem. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Sekcję Działań Nieregularnych, Zakład Obrony Terytorialnej AWL oraz Sekcję Walki w Bliskim Kontakcie.

Urban Knife Fighting  zapewniło kadrę instruktorską, która stanowiła najwyższą jakość szkolenia. Dzięki doświadczeniu zdobytym podczas służby w Jednostkach Specjalnych oraz misjach w Iraku i Afganistanie szkoleni mieli okazję poznać sprawdzone techniki walki nożem.

W pierwszym dniu omówione zostały teoretyczne aspekty związane z używaniem noża w walce. Zaprezentowano i omówiono różne rodzaje noży, sposoby ich przenoszenia oraz ich zastosowanie. Kursanci poznali podstawowe techniki poruszania się w walce, zadawania cięć oraz pchnięć. Drugi dzień szkolenia przeznaczony był stosowaniu noża w przypadku realizowania zadań bojowych nosząc wyposażenie osobiste żołnierza.

Dzięki szkoleniu członkowie obu Sekcji oraz żołnierze Zakładu WOT znacząco rozwinęli swoje umiejętności dot. walki w bliskim dystansie oraz dowiedzieli się jak bardzo niebezpieczną bronią jest nóż w rękach wyszkolonego żołnierza.

tekst: SDN

zdjęcia: kpr. pchor. Krystian Ławrysz