ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU


W dniu 25.02.2020 r. w Sali Widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury odbyła się już po raz piąty Gala Sportu. To wydarzenie, podczas którego zostały wręczone nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w minionym  roku.

Gala zorganizowana przez Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu przy wsparciu Klubu AWL była okazją do wręczenia wyróżnień dla najlepszych sportowców w Akademii oraz rozstrzygnięcia plebiscytu  na  „Sportowca Roku 2019” oraz „Sekcję Sportową Roku 2019”.

Sekcja Rekonstrukcji Historycznej efektownym pojedynkiem na szable przeniosła publiczność do okresu Księstwa Warszawskiego. Został również wyświetlony film dokumentujący inscenizacje najważniejszych bitew tego okresu z udziałem polskich formacji rekonstrukcyjnych.

Oficjalnego otwarcia Gali Sportu dokonał Kierownik ZWFiS ppłk Dariusz Lenart. Spotkanie było doskonałą sposobnością do wręczenia wyróżnień za wysokie wyniki sportowe w Zawodach Strzeleckich z okazji Dnia Podchorążego 2019, IV Zawodach Strzeleckich o Puchar Rektora-Komendanta Akademii Wojsk Lądowych w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej” oraz Wojskowych Odznak Sprawności Fizycznej. W kategorii film promocyjny za innowacyjny spot promujący sport w Akademii nagrodę przyznano członkom Sekcji Filmowo-Fotograficznej: kpr. pchor. Krystianowi Ławryszowi, kpr. pchor. Michałowi Sławskiemu oraz plut. pchor. Kamili Wawrzyczek. Projekcja filmu „Sport w służbie wojskowej” zakończyła się gorącym aplauzem publiczności.

W finale uroczystości nastąpił długo oczekiwany moment ogłoszenia wyników konkursów na najlepszego Sportowca i najlepszą Sekcję Sportową AWL. Konkursy miały formę plebiscytu. W dniach 13-16 luty studenci, kadra i pracownicy AWL mogli oddawać swoje głosy drogą elektroniczną.

W kategorii „Sekcja Sportowa Roku 2019” pierwsze miejsce zajęła Sekcja Biegów Długodystansowych, wyprzedzając Sekcję Piłki Nożnej (drugie miejsce) i Sekcję Walki w Bliskim Kontakcie (trzecie miejsce). 

W kategorii „Sportowiec Roku 2019” wyniki wyglądają następująco:

  1. miejsce - kpt. Dominik Maziarz,
  2. miejsce - st. chor. sztab. Wojciech Michałkiewicz,
  3. miejsce - por. Dariusz Jamro,
  4. miejsce - st. kpr. pchor. Łukasz Tracz,
  5. miejsce - por. Agata Pietroszek,
  6. miejsce - st. kpr. pchor. Aneta Frask,
  7. miejsce - st. szer. pchor. Sebastian Dziama,
  8. miejsce - st. szer. pchor. Bartłomiej Bąk,
  9. miejsce - sierż. pchor. Michał Perka,
  10. miejsce - plut. pchor. Karolina Budnik.

Nagrodami specjalnymi za szczególne zaangażowanie w promocję sportu w środowisku akademickim oraz rozwój kultury fizycznej w AWL wyróżnieni zostali ks. kpt. Maksymilian Jezierski oraz kpt. Jarosław Patałuch.

Słowa uznania należą się również podchorążym z Sekcji Walki w Bliskim Kontakcie, którzy uświetnili  Galę pokazem taekwondo i zespołowi muzycznemu Kompania Wsparcia, który wykonał recital piosenek żołnierskich oraz ilustrował muzycznie całą  imprezę. Całość zgrabnie spinali konferansjerzy kpr. pchor. Joanna Pasternak oraz kpr. pchor. Bartosz Nowicki.

Jak powiedział biegacz długodystansowy Kilian Jornet - Wygrywanie to nie kończenie biegu na pierwszym miejscu. To nie jest pokonywanie innych. To jest pokonywanie samego siebie. Pokonywanie swojego ciała, swoich ograniczeń i swojego strachu. Wygrywanie oznacza przewyższanie siebie i przekształcanie swoich marzeń w rzeczywistość.  I takich sportowców poznaliśmy, walczących do końca, pokonujących samych siebie, utalentowanych i zdeterminowanych, którzy robiąc to co kochają i w czym są najlepsi jednocześnie przynoszą chlubę Akademii na arenie, nie tylko ogólnopolskiej ale i międzynarodowej.


tekst: AWL

zdjęcia: plut pchor. Kornel Wasilewski

 

Back to top