ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

W dniach 28.02–01.03.2019r. w hali sportowej CTS w Nowej Rudzie – Słupiec odbył się Puchar Polski Taekwon – do ITF. W rywalizacji brali udział juniorzy i seniorzy z całej Polski.

Wśród zawodników byli również podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych: plut. pchor. Karolina Budnik z 11 kompanii szkolnej oraz szer. pchor. Anita Zarzycka z 15 kompanii szkolnej.

Brązowy medal Pucharu Polski Seniorów wywalczyła Karolina Budnik; w kategorii indywidualnych walk kobiet do 50 kg.

Zawody były kwalifikacją do kadry narodowej, która w kwietniu pojedzie na Mistrzostwa Europy do Bratysławy oraz pierwszym turniejem rankingowym dającym prawo do startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w czerwcu w Gdańsku.