WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA

W piątek, 15 marca br., około 700 osób odwiedziło Akademię Wojsk Lądowych w ramach zorganizowanego Dnia Otwartego Uczelni. Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie szkół średnich, ale nie tylko. Dużym zainteresowaniem cieszyliśmy się również wśród najmłodszych.

Tradycyjnie w marcu Akademia Wojsk Lądowych otworzyła swoje bramy dla zainteresowanych. To była pierwsza okazja w tym roku, żeby odwiedzić wrocławska Uczelnię. W godzinach od 09.00 do 13.00 goście mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną oraz porozmawiać z przedstawicielami wydziałów reprezentującymi wszystkie kierunki. Do dyspozycji odwiedzających AWL byli również podchorążowie, którzy podzielili się wiedzą na temat procesu kwalifikacyjnego oraz studiów w AWL. Można było poznać wymogi egzaminu sprawnościowego oraz obejrzeć praktyczny pokaz poszczególnych konkurencji egzaminacyjnych. Chętni mogli spróbować pod nadzorem instruktorów swoich sił na Ośrodku Sprawności Fizycznej. Można było również zasięgnąć informacji o działających w Akademii kołach naukowych i sportowych oraz zapoznać się z ofertą sekcji dla podchorążych.

Udostępniliśmy dla gości również najnowocześniejszy symulator Jaskier dla kierowców kołowego transportera opancerzonego Rosomak oraz urządzenie szkolno-treningowe do broni strzeleckiej „Śnieżnik”, na którym wojskowi studenci uczą się i doskonalą zasady strzelania. Podchorążowie pokazali np. różne rodzaje broni, w tym między innymi karabinki Beryl, granatnik GSBO-40 czy zestaw noktowizyjny MU-3. W uczelnianym Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym na zwiedzających czekał „Aster”, czyli symulator plutonu zmotoryzowanego, wyposażony w KTO Rosomak w wersji wieżowej.

Po raz pierwszy podczas Dnia Otwartego swoje umiejętności zaprezentowali członkowie działającego przy Akademii Mundurowego Bractwa Motocyklowego. Dla odwiedzających zorganizowane zostały warsztaty z bezpiecznej jazdy.

Każdy, kto w piątek pojawił się w Akademii, mógł zwiedzić salę tradycji oraz obejrzeć pokaz sekcji rekonstrukcji historycznej AWL.

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: kpr. pchor. Kornel Wasilewski