SAMORZĄD STUDENCKI

29.09.2018 r. we Wrocławiu odbyła się gra miejska dla dzieci i młodzieży „Orląt Cień”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Dolnośląski Urząd Wojewódzki we współpracy z Okręgiem Dolnośląskim ZHR. Również podchorążowie z naszej Akademii zaangażowali się w realizację tego projektu.

Podziękowanie

Dnia 01.10.2018 r. odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Kształtowanie postaw obywatelskich wśród najmłodszych na podstawie żołnierza Wojska Polskiego” organizowanego przez Radę Samorządu Studenckiego Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki. Tym razem przedstawiciele Samorządu Studenckiego zagościli w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wilczycach.

Lekcja pokazowa nt. „Kształtowanie postaw obywatelskich wśród najmłodszych na postawie żołnierza Wojska Polskiego”

Dnia 27.09.2018 r. odbyła się lekcja pokazowa nt. „Kształtowanie postaw obywatelskich wśród najmłodszych na podstawie żołnierza Wojska Polskiego”. Spotkanie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 43 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kaczmarka.

Prowadzący Galę Talentów AWL

13 czerwca br. w Akademickim Centrum Kultury odbyła się pierwsza w historii Akademii Gala Talentów AWL, której organizatorem była Rada Samorządu Studenckiego.

W dniach 19 – 22.04 odbyła się XXIV Krajowa Konferencja Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Tym razem przedstawiciele uczelni wyższych z całej Polski spotkali się w Krynicy-Zdroju. Akademię Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki reprezentowali: Klaudia Mulka oraz Aleksandra Rzepecka.

W dniach 22-25.03.2018 r. przedstawiciele Rady Samorządu Studenckiego Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki – kpr. pchor. Radosław Turczyński oraz Klaudia Mulka, wzięli udział w XXX Zjeździe Komisji Uczelni Mundurowych. Gospodarzem Zjazdu była Rada Podchorążych Wydziału Wojskowo - Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W dniu 18 grudnia 2017 roku w Sali Orła Białego miało miejsce zakończenie i podsumowanie plebiscytu „Najlepszy wykładowca cywilny i wojskowy w roku akademickim 2016/2017” organizowanego przez Radę Samorządu Studenckiego w sierpniu i wrześniu. Studenci oraz Absolwenci mogli oddać głos na swoich faworytów w dwóch kategoriach – wykładowca cywilny oraz wykładowca wojskowy.

W dniach 30 listopada – 3 grudnia 2017 r. odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Forum Uczelni Technicznych na Politechnice Gdańskiej. Celem Zjazdu było przyjęcie sprawozdania z działalności ustępującego Prezydium Forum Uczelni Technicznych oraz wybór nowego na nadchodzący rok.

W dniach 24 – 26.11.2017 r. odbył się XXIV Konwent Przewodniczących Samorządów Studenckich w Warszawie. Akademię Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki reprezentowali członkowie Rady Samorządu Studenckiego.

W dniach 26-29 października we Wrocławiu odbywała się Sesja Robocza Forum Uczelni Technicznych, którego gospodarzem był Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej.

W tym czasie spotkali się Delegaci 28 uczelni technicznych z całej Polski, aby dyskutować o problemach, wymienić doświadczenia czy zacieśnić współpracę między samorządami studenckimi.

W dniach 11 – 14.05.2017 r. odbył się XXVII Zjazd Komisji Uczelni Mundurowych w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych reprezentowali członkowie Rady Samorządu Studenckiego: Klaudia Mulka oraz Aleksandra Rzepecka.