SAMORZĄD STUDENCKI

W dniach 30 listopada – 3 grudnia 2017 r. odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Forum Uczelni Technicznych na Politechnice Gdańskiej. Celem Zjazdu było przyjęcie sprawozdania z działalności ustępującego Prezydium Forum Uczelni Technicznych oraz wybór nowego na nadchodzący rok.

Sesję sprawozdawczą otworzył Przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Gdańskiej – Fabian Purwin, a następnie oddał głos członkom Prezydium kończącego kadencję. Dopiero w późnych godzinach wieczornych Prezydium oraz Komisja Rewizyjna kadencji 2017 otrzymały absolutorium.

Następnego dnia rozpoczęła się Sesja Wyborcza Prezydium kadencji 2018 oraz Komisji Rewizyjnej.

W wyborach na Przewodniczącego Prezydium Forum Uczelni Technicznych startowało dwóch kandydatów - Dominik Leżański z Politechniki Łódzkiej oraz Mateusz Wośko z Politechniki Rzeszowskiej. Niewielką różnicą głosów w wyborach zwyciężył Mateusz Wośko.

Skład Prezydium kadencji 2018:

• Mateusz Wośko (Politechnika Rzeszowska) – Przewodniczący,
  • Iwona Gadomska (Szkoła Główna Służby Pożarniczej) – Sekretarz,
  • Barbara Balon (Politechnika Śląska),
  • Monika Hładik (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie),
  • Tomasz Pieńkosz (Politechnika Lubelska),
  • Daniel Lewandowski (Politechnika Wrocławska),
  • Michał Kostrzewa (Politechnika Krakowska).

Skład Komisji Rewizyjnej na kadencję 2018 wchodzą:

• Marta Wichowska (Politechniki Gdańska) – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej,
  • Rafał Krzyżman (Politechnika Warszawska),
  • Mateusz Zająć (Politechnika Opolska).

Na koniec Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego odbył się uroczysty Bal Forum Uczelni Technicznych w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej na Dziedzińcu Heweliusza podczas którego Uczestnicy Zjazdu uraczeni zostali koncertem w wykonaniu orkiestry oraz artystów z Opery Gdańskiej.

Życzymy powodzenia w działalności nowemu Prezydium oraz samych sukcesów!

A Samorządowi Studenckiemu Politechniki Gdańskiej dziękujemy za gościnę!