ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

Ogromnym sukcesem WSOWL zakończył się Bieg o Nóż Komandosa, który odbył się w Lublińcu.

Reprezentacja Uczelni zajęła pierwsze miejsce w kategorii drużynowej kobiet i siódme w kategorii mężczyzn. W klasyfikacji indywidualnej kobiet w Wojskach Lądowych pierwsze miejsce wywalczyła plut. pchor. Jolanta Szwarnóg zdobywając jednocześnie złoty medal w klasyfikacji szkolnictwa wojskowego. Na drugim miejscu w klasyfikacji szkolnictwa wojskowego uplasowała się sierż. pchor. Renata Przybylska, a czwarta na metę przybyła sierż. pchor. Sabina Słowińska.

Uczelnię reprezentowali także: kpt. Marek Kociuba, st. chor. Adam Banasiak, kpr. pchor. Agnieszka Cieślińska, kpr. pchor. Łukasz Barcikowski, kpr. pchor. Marta Borowska, st. kpr. pchor. Mateusz Kulicki, st. kpr. pchor. Lotariusz Mainka, plut. pchor. Daniel Pietrzak, kpr. pchor. Magdalena Skrzetuska, st. kpr. pchor. Łukasz Stanecki, st. kpr. pchor. Kamil Tafelski i kpr. pchor. Piotr Dąbrowski.
Mężczyźni mieli do pokonali dystans 10 km, a kobiety 5 km. Obowiązkowym ubiorem było umundurowanie polowe. Na mecie zameldowało się ok. 600 zawodników.

zdjęcia: kpt. Marek Kociuba