Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 2015/Docenieni_sportowcy is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

- Jestem dumny z podchorążych, którzy umiejętnie godzą naukę z doskonaleniem rzemiosła wojskowego. Mam ogromną satysfakcję, że konkurując z zawodowcami z jednostek operacyjnych, nasi studenci zajmują czołowe miejsca w najbardziej wymagających dyscyplinach sportowych – powiedział Rektor-Komendant WSOWL gen. bryg. prof. dr hab. Mariusz Wiatr gratulując sportowcom osiągniętych wyników i wręczając im pamiątkowe ryngrafy.

Przypomnijmy, że reprezentacja Wyższego Szkolnictwa Wojskowego zajęła I miejsce w drużynowym biegu patrolowym podczas Mistrzostwach Wojska Polskiego, które przeprowadzono w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu w ramach „Spartakiady Jesiennej".

W zawodach brało udział ponad 200 zawodników reprezentujących wszystkie rodzaje Sił Zbrojnych oraz szkolnictwo wojskowe.
Wyższe Szkolnictwo Wojskowe reprezentowali: trener kpt. Marek Kociuba – WSOWL, ppor. Jarosław Kurek – WAT, plut. pchor. Dariusz Jamro – WSOWL (2 kompania szkolna), plut. pchor. Mateusz Razim – WSOWL (2 kompania szkolna) i st. szer. pchor. Patryk Hładuniuk – WSOWL (3 kompania szkolna).
Bieg patrolowy jest jedną z najbardziej wymagających dyscyplin sportu rozgrywanych w ramach Mistrzostw Wojska Polskiego i jednocześnie typowo wojskową. Od żołnierzy-zawodników wymagany jest nie tylko bardzo wysoki poziom sprawności fizycznej niezbędny do pokonania trasy biegu o długości 2000m z pokonywaniem przeszkód w Ośrodku Sprawności Fizycznej, lecz również znakomity poziom wyszkolenia strzeleckiego.
- Dyscyplina ta jest doskonałym sprawdzianem przygotowania żołnierza do działania na polu walki. Ponadto konkurencja zespołowa poza szczególnym przygotowaniem indywidualnym każdego żołnierza wymaga współpracy oraz zgrania poszczególnych członków zespołu, aby wzorowo wykonać postawione zadanie – podsumowuje kpt. Marek Kociuba.
Reprezentacja Uczelni zajęła również pierwsze miejsce w kategorii drużynowej kobiet w Biegu o Nóż Komandosa, który odbył się w Lublińcu. W klasyfikacji indywidualnej kobiet w Wojskach Lądowych pierwsze miejsce wywalczyła plut. pchor. Jolanta Szwarnóg zdobywając jednocześnie złoty medal w klasyfikacji szkolnictwa wojskowego. Na drugim miejscu w klasyfikacji szkolnictwa wojskowego uplasowała się sierż. pchor. Renata Przybylska, a czwarta na metę przybyła sierż. pchor. Sabina Słowińska.
Gratulujemy!

{gallery}2015/Docenieni_sportowcy{/gallery}