ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU


W dniach 27.09-29.09.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z całej Polski. Byli to zarówno amatorzy, którzy w dziedzinie sztuk walki stawiają swoje pierwsze kroki, jak również reprezentanci kadry Polski i wielokrotni zdobywcy tytułów Mistrza Polski, Europy oraz Świata.
Oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć podchorążych Akademii Wojsk Lądowych.
Jednym z nich była szer. pchor. Aleksandra Kucharczyk, która stoczyła łącznie trzy walki w formułach pointfighting i kick-light. Nasza studentka zdobyła tytuł podwójnej złotej medalistki Mistrzostw Polski w kategorii wagowej +70kg i stanęła na najwyższym stopniu podium.
W Mistrzostwach startowali także kpr. pchor. Henryk Kantorowski, kpr. pchor. Kevin Kuciński oraz kpr. pchor. Jakub Domagalski. Panowie startowali w formule kick-light i trafili do trzech najbardziej obsadzonych kategorii zawodów.
Podchorąży Kantorowski po zwycięskim pierwszym pojedynku trafił do półfinału, w którym pod względem techniki i szybkości górował nad swoim przeciwnikiem niemal przez cały czas trwania walki. Jednak w ostatniej rundzie przyjął cios, który odświeżył niedawny uraz. Zaistniałą kontuzja uniemożliwiła mu wzięcie udziału w finale. Ostatecznie reprezentant AWL zajął trzecie miejsce w kategorii -89kg.
Dużym sukcesem zakończył się start podchorążego Kucińskiego, który swoją debiutancką walkę wygrał jednogłośnie na punkty z bardziej doświadczonym od siebie zawodnikiem. Niestety w kolejnym starciu, po niezwykle wyrównanym i zażartym pojedynku, poznał porażki i nie przeszedł do następnego etapu mistrzostw.
Bez medalu rywalizację zakończył również podchorąży Domagalski. Po udanym początku walki, w którym łatwo było można zauważyć różnicę poziomów wyszkolenia technicznego dzielącą obu zawodników, nastąpiło nagłe ograniczenie zdolności fizycznych reprezentanta AWL z powodu potężnego ciosu na wątrobę. Nasz reprezentant doprowadził jednak walkę do końca, pomimo iż rywalizacja okazała się dla nie niekorzystna. Warto nadmienić, że przeciwnik podchorążego Domagalskiego zrezygnował z dalszej rywalizacji, ze względu na zbyt duże wyczerpanie organizmu.
Ostatnim z naszych zawodników był st. szer. pchor. Sebastian Dziama. Jako jedyny z naszego grona wystartował w formule K-1 Rules i po błyskawicznym półfinale przeszedł do decydującego starcia, w którym za sprawą niefortunnego trafienia musiał zaprzestać dalszej rywalizacji. Doszło do bliźniaczo podobnej sytuacji, jak w przypadku podchorążego Kantorowskiego, a mianowicie otrzymał on cios, który doprowadził do złamania nosa. Ostatecznie nasz zawodnik zajął drugi stopnień podium.
Nasi reprezentanci wrócili do Akademii z trzema krążkami, nowymi doświadczeniami, a także ze zdwojoną determinacją do kolejnych starć i ciężkich treningów, tak aby na następnych zawodach odnieść jeszcze większe sukcesy.

 

 

 

 

Back to top