ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

9 listopada 2019 r. odbył się V Ćwierćmaraton Komandosa w Czarnem w województwie pomorskim. Zawody poprzedziło rozwinięcie i przemarsz ze stu metrową biało – czerwoną flagą. Odcinek o długości 10 km 550 m w umundurowaniu polowym i z 10-kilogramowym plecakiem pokonało 216 zawodników, w tym 31 kobiet. Trasa biegu była ciężka i wymagająca, ponieważ większa jej część wiodła szlakami crossowymi, a w pewnych momentach głównie po piachu.

Zawody rozgrywane były w formule indywidualnej i drużynowej.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych zajęli odpowiednio:

• kpr. pchor. Michał Franczak (23 kszkol) - 8 miejsce
  • st. kpr. pchor. Nikodem Zyśk (21 kszkol) - 21 miejsce
  • kpr. pchor. Karol Daniel (23 kszkol) - 34 miejsce
  • st. kpr. pchor Patryk Pietrzok (21 kszkol) - 51 miejsce

W klasyfikacji kobiet sierż. pchor. Natalia Adamczyk (13 kszkol) zajęła 4 miejsce.

W klasyfikacji drużynowej liczyły się trzy najlepsze wyniki uzyskane przez zawodników z poszczególnych ekip. Podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych w składzie:

kpr. pchor. Michał Franczak, st. kpr. pchor. Nikodem Zyśk oraz kpr. pchor. Karol Daniel zajęli wysokie trzecie miejsce (2 godz. 33 min 45 s), ustępując podchorążym z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (2 godz. 30 min 47 s) oraz drużynie składającej się z żołnierzy 7 Brygady Obrony Wybrzeża i 1 Batalionu Zmechanizowanego w Lęborku (2 godz. 27 min 10 s). O zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej rywalizowało 30 ekip.

Wyniki podchorążych AWL napawają optymizmem przed zbliżającym się Maratonem Komandosa, który odbędzie się 30 listopada w Lublińcu.

tekst i zdjęcia: AWL