PZW "PIECHUR"  


W niedzielę 19 czerwca 2016r. odbyła się druga tura koleżeńskich zawodów o Puchar Mistrza Koła Wędkarskiego nr 54 „Piechur”. Swoje uczestnictwo zgłosiło dwunastu zawodników, którzy stawili się na miejscu zbiórki przy użytkowanym przez nas akwenie w miejscowości Cienin.

Po przywitaniu uczestników przez Prezesa Koła i wylosowaniu stanowisk o godz. 6.20 rozpoczęto połowy. Łowiono na dwie wędki - metodą spławikową, a rywalizację zakończono po czterech godzinach.

Pogoda jak i nastroje podczas zawodów były gorące. Startujący złowili w sumie 898 sztuk ryb o łącznej wadze 24,700 kg. Połów stanowiły głównie drobne ryby, z przewagą wzdręgi, krąpia i płoci. Wśród złowionych ryb znalazły sie również liny, karasie i okonie. Ryby po zważeniu w dobrej kondycji wróciły do wody. Po pikniku rekreacyjnym na podstawie uzyskanych wyników wyłoniono zwycięzców i wręczono drobne upominki oraz dyplomy. Najlepszy wynik tego dnia osiągnął kolega Mirosław ADAMSKI, który złowił ryby o łącznej wadze 4,370 kg.

Kolejni zawodnicy uzyskali punkty do ustalonej regulaminem klasyfikacji końcowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę koleżeńskiego spotkania oraz kolegom, którzy brali czynny udział w przygotowaniu terenu w przeddzień zawodów.

Informujemy, że trzecia ostatnia tegoroczna tura zawodów odbędzie również na akwenie Cienin. Termin rywalizacji może ulec przesunięciu, wszystkich zainteresowanych prosimy o śledzenie informacji w aktualnościach, na stronie internetowej.

Prace porządkowe w przeddzień zawodów od godziny 8.30.

Życzymy wszystkim udanych wakacji.

Do zobaczenia nad wodą.

Zarząd Koła.

 

Back to top