PZW "PIECHUR"  


W niedzielę 15 maja 2016r. na Kanale Żeglugowym Odry przy ulicy Bydgoskiej odbyła się pierwsza tura koleżeńskich zawodów o Puchar Mistrza Koła Wędkarskiego nr 54 „Piechur”.

Startowało 13-stu zawodników, którzy o godz. 5.45 stawili się na miejscu zbiórki. Po przywitaniu uczestników przez Prezesa Koła i wylosowaniu stanowisk około godz. 6.15 rozpoczęto połowy, które ze względu na zaistniałe niekorzystne warunki atmosferyczne zostały skrócone o 30 minut od planowanego czasu. Łowiono na dwie wędki - metodą dowolną za wyjątkiem spinningu.
W tym dniu pogoda nie była łaskawa, bardzo silny wiatr i niska temperatura nie umilała rywalizacji. Startujący złowili głównie drobne ryby, ale zdarzył się też większy karp i leszcz. Ogółem udało się złowić około 40 ryb które w dobrej kondycji wróciły do wody.
Po krótkim ciepłym posiłku przedstawiono zwycięzców i wręczono drobne upominki oraz dyplomy. Najlepszy wynik tego dnia osiągnął kolega Sebastian WAWRO, który zapewnił sobie bardzo dużą przewagę w rywalizacji. Kolejni zawodnicy uzyskali punkty do ustalonej regulaminem klasyfikacji końcowej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę spotkania i wytrwałość pogodową jak również tym kolegom którzy brali czynny udział w przygotowaniu terenu w przed dzień zawodów. Zachęcamy członków koła do pomocy w przyszłych czynach na rzecz użytkowanych przez nas akwenów.
Przypominamy, że druga tura zawodów odbędzie się 19.06.2016r o g. 6.00 na akwenie Cienin.
Prace porządkowe w przeddzień zawodów od g.8.00

Do zobaczenia nad wodą Zarząd Koła.

 

Back to top