PZW "PIECHUR"  


Uprzejmie przypominamy, iż w dniu 16.05.2015 w godzinach 08 – 11 odbędzie się czyn na rzecz użytkowanego przez nas akwenu w miejscowości Cienin.

Zwracamy się z prośbą o jak najliczniejsze przybycie. Pomoc w utrzymaniu porządku przez członków koła jest nieocenionym wysiłkiem, lecz świadczy to o zaangażowaniu nie tylko w aspekty rekreacyjne organizowane przez koło.

W planach prac ujmuje się naprawę istniejących stanowisk do wędkowania, a co za tym idzie poprawę warunków na łowisku. Ważnym przedsięwzięciem jest zgromadzenie elementów zalegających w obrębie stawu oraz znajdujących się w wodzie, a zagrażających środowisku naturalnemu.

Jeżeli to możliwe prosimy o zabranie maszyn i narzędzi do przycinki krzaków. Gdyby ktoś z pobliskiego terenu dysponował w tym dniu ciągnikiem z broną i mógł go użyczyć, można by było poprawić odcinek drogi dojazdowej do stawu.

Postaramy się o zabezpieczenie materiałów do naprawy pomostów, ekologicznych worków, odzieży ochronnej na ręce jak i paliwa do urządzeń mechanicznych. Postaramy się również o ponton z którego łatwiej będzie można dotrzeć do pewnych elementów istniejącej infrastruktury.

Czekamy również na wszelką pomoc materiałową i pomysły związane z utrzymaniem stanowisk jak i porządku w obrębie akwenu.

W dniu prac nad stawem szlaban po uzgodnieniu z pionem ochrony od ulicy Głównej będzie otwarty do zakończenia prac. Prosimy o nie zamykanie go po wjeździe na teren poligonu.

Zarząd koła serdecznie dziękuje za pomoc w organizowanym przedsięwzięciu.

 

Back to top