PZW "PIECHUR"  


Pierwszy raz w tym roku spotkaliśmy się na użytkowanym przez Koło ,,Piechur” akwenie w miejscowości ,,Cienin”, rozpoczynając jednocześnie przygotowania do nadchodzącego wędkarskiego sezonu. 10 lutego 2018 r. kilkunastu członków naszego Koła spotkało się, aby popracować społecznie na rzecz stawu. Tradycyjnie do wykonania zainicjowano prace przy kładkach, karczowaniu zarośli, uprzątnięciu śmieci i wielu innych czynnościach, które mają na celu uporządkowanie akwenu i umilenie wolnego czasu spędzonego nad wodą.

Ekipa podzielona na kilka grup zajęła się swoimi zadaniami. Na szczególną uwagę zasługiwały niektóre kładki, które po roku użytkowania potrzebowały odświeżenia. Wymieniono w nich deski, wzmocniono konstrukcje, a co najważniejsze podniesiono bezpieczeństwo ich użytkowania. W tym temacie wielkie podziękowania należą się dla Sebastiana Wawro, który wraz z kolegą Mirosławem Adamskim rozpoczęli prace już w piątek. Koledzy zorganizowali transport dużej ilości desek na odbudowę kładek. Ich wielkie zaangażowanie widoczne jest gołym okiem i na pewno zaowocuje bezpiecznym wędkowaniem w sezonie 2018.

Podczas spotkania podjęto decyzję o oczyszczeniu otoczenia stawu z suchych krzaków utrudniających połów. Dzięki wytężonej pracy udało się oczyścić jedną stronę brzegu natomiast na pozostałe umówiono się na kalendarzowy termin przypadający na 24 marca.

Z przykrością należy stwierdzić, iż brać wędkarska nie grzeszy czystością, mimo wystawionych worków na śmieci zebrano dwa duże kontenery odpadów. Świadczy to dobitnie o tym, iż wędkarze, gospodarze akwenu śmiecą we własnym domu. W tym miejscu jeszcze raz apelujemy o utrzymywanie porządku w miejscach do wędkowania i zabieraniu ze sobą śmieci. Ponownie wokół stawu zostały rozmieszczone worki na odpady jak tablice ostrzegawcze o zakazie wstępu na teren poligonu i połowu ryb przez osoby nieuprawnione. Tablice to kolejny problem, z którym należy się zmierzyć. Często dochodzi do ich niszczenia, co sprawia, że akwen staje się z pozoru ,,niczyj”. Nieuprawnieni tłumaczą, że brak oznaczeń sprawia, że każdy może tam przebywać i łowić ryby.

Zwieńczeniem wspólnej pracy było pieczenie kiełbasy na ognisku. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, wysłuchania propozycji dotyczących nadchodzących zawodów i kolejnych spotkań porządkowych na stawie, ale przede wszystkim integracja ludzi, których łączy wspólna pasja.

Dużą niespodziankę przygotował kol. Paweł Oczachowski, który zaprezentował nową koszulkę klubową Koła ,,Piechur”. Jest to koszulka wysokiej jakości, wykonana w wersji letniej - biała i wiosenno-jesiennej - czarna. Każdy członek koła może zaopatrzyć się w taką koszulkę.

Nieco zmęczeni, ale w poczuciu dobrze wykonanej pracy, a co najważniejsze w dobrych nastrojach pożegnaliśmy się i umówiliśmy na kolejne spotkanie 24 marca 2018 r, na które zapraszamy wszystkich, którzy mogą trochę fizycznie popracować oraz chcą spędzić czas na świeżym powietrzu w sympatycznym towarzystwie.

Zarząd Koła ,,Piechur” serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom minionego spotkania, zarówno za wykonaną pracę jak też za propozycje do dalszych działań.


 

 

Back to top