PZW "PIECHUR"  


Początek sezonu 2018 zwiastuje rozpoczęcie rywalizacji sportowej między najbardziej doświadczonymi wędkarzami.

Koło nr 54 ,,Piechur” działające przy Akademii Wojsk Lądowych imienia Tadeusza Kościuszki po raz pierwszy wystawiło swoją reprezentację w zawodach organizowanych przez Kapitanat Sportowy we Wrocławiu.

W ramach Grand Prix Wrocławskiego Okręgu rozegrano I rundę zawodów spławikowych o Puchar sklepu wędkarskiego FISHING24.

Zawody odbyły się 8 kwietnia w Boguszycach, a koło ,,Piechur” reprezentowali nasi koledzy Sebastian Wawro, Mirosław Adamski oraz Roman Duda. Warto przypomnieć, iż Sebastian jest aktualnym Mistrzem Koła ,,Piechur”.

Nasza reprezentacja zajęła 8 miejsce w Okręgu Wrocławskim, co jest bardzo dobrym wynikiem nie tylko ze względu na pierwszy start, ale także z racji wysokiej rangi zawodów.

Naszym kolegom serdecznie gratulujemy, a wszystkich członków Koła oraz sympatyków wędkarstwa zapraszamy do kibicowania naszej drużynie w kolejnej turze zawodów, która odbędzie się 22.04.2018 o Puchar Koła Astra na zbiorniku Stradomia.

Kilka ciekawych zapisów regulaminu w/w zawodów:

  1. Zobowiązuje się WSZYSKICH zawodników do okazywania ilości przynęt podczas kontroli sędziowskiej przed rozpoczęciem zawodów w transparentnych pudełkach przeznaczonych do kontroli. Za nieokazanie przynęt w odpowiednich pudełkach będą doliczane punkt karne zgodnie z regulaminem.
  2. Dopuszcza się nabieranie zanęty/gliny/mieszanki gliny z zanętą w trakcie zawodów jedną ręką i formowanie z nich kul do kubka dwoma rękami. Zabrania się wykonywania powyższej czynności i rzucania tak uformowanych kul z ręki do wody w trakcie trwania zawodów.
  3. Można używać telefonów komórkowych na zawodach GP Okręgu Wrocławskiego ( z wyłączeniem Mistrzostw Okręgu)

 

Back to top