PZW "PIECHUR"  


W dniu 14 kwietnia odbyła się I Tura Zawodów o Mistrzostwo Koła nr 54 ,,Piechur” na akwenie Cienin. Zawody zorganizował Zarząd Koła, który postarał sie o przygotowanie niezbędnych do realizacji tego zadania elementów.

Mimo, iż rywalizacja miała charakter koleżeński, trudno było się pozbyć nawyku rywalizacji sportowej. Każdy podszedł do zawodów bardzo poważnie przygotowując zanęty o tajemniczych recepturach oraz dopuszczone regulaminem przynęty. Również wędziska zawodników zostały starannie dobrane począwszy od odległościówek i batów, a na wędkach uniwersalnych skończywszy.

I tura miała charakter zawodów spławikowych, w której zawodnicy mogli użyć dwóch wędek. Czas trwania zawodów ustalono na 4 godziny.

Wynik rywalizacji nikogo specjalnie nie zaskoczył, gdyż dwa pierwsze miejsca zajęli reprezentanci naszego Koła na Grand Prix Okręgu czyli Sebastian Wawro i Mirosław Adamski. Natomiast niespodzianką było miejsce trzecie, które przypadło w udziale koledze Waldemarowi Paczkowi. Zawodnik ten niedawno uaktywnił się w naszym Kole i pierwszy raz uczestniczył w zawodach.

Wyniki klasyfikacji Grand Prix 2018 I tura:

miejsce 1 Sebastian WAWRO 158 szt., 5,15 kg
miejsce 2 Mirosław ADAMSKI 88 szt., 2,35 kg.
miejsce 3 Mariusz PACZEK 10 szt., 2,30 kg.

Przy okazji prezentowania wyników warto wspomnieć o zerwanym karpiu kolegi Pawła jak i dużym leszczu, którego nie wyholował kolega Henryk. Podjęcie tych ryb zapewne zmieniłoby wynik końcowy rywalizacji.

Z racji dobrej pogody, która tego dnia dopisała zawodnikom, sportową atmosferę zawodów zakończył piknik rekreacyjny, podczas którego podzielono się emocjami pierwszej tury, oraz omówiono zamierzenia na kolejne miesiące sezonu.

Zarząd Koła Serdecznie zaprasza na Drugą Turę zawodów Grand Prix sezonu 2018 planowaną na 09.06.2018r.

Zawody gruntowe (jedna wędka). Miejsce rozpoczęcia rywalizacji Rzeka Odra - ul. Zawalna. Zbiórka g. 5.30.


 

Back to top