ODDZIAŁ KOORDYNACJI BADAŃ NAUKOWYCH

biuro ncbir

Celem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) jest wspieranie polskich jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw w rozwijaniu ich zdolności do tworzenia i wykorzystywania rozwiązań opartych na wynikach badań naukowych.

Cel ten jest oparty na zarządzaniu i realizacji strategicznych programów badań naukowych i prac rozwojowych, które bezpośrednio przekładają się na rozwój innowacyjności.

Do zadań NCBiR należy wspieranie komercjalizacji i innych form transferu wyników badań naukowych do gospodarki, zapewnienie dobrych warunków dla rozwoju kadry naukowej, w szczególności udziału młodych naukowców w programach badawczych, realizacja międzynarodowych programów mobilności naukowców oraz inne zadania zlecone przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Centrum jest finansowane ze środków skarbu państwa oraz funduszy Unii Europejskiej.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju realizuje także zadania zlecone przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W ramach tych zadań Centrum sprawuje nadzór nad następującymi programami i projektami:

Więcej informacji o aktualnych konkursach i programach badawczych na stronie NCBiR a także poprzez następujący kontakt:

BIURO

ul. Nowogrodzka 47 a