BIURO KARIER I PROGRAMU ERASMUS

Pan ppłk Piotr Szczepański - Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie oraz Pani Magdalena Łukaszewska spec. ds. doradztwa zawodowego         Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej we Wrocławiu/ wystawca na akademickich Targach Pracy      Uczestnicy oraz wystawcy akademickich Targów Pracy

W dniu 23.10.2018r. o godz.09.00-15:30 w Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, odbyły się akademickie TARGI PRACY.

Uroczyste otwarcie Targów Pracy nastąpiło o godzinie 9:30, którego dokonal Pan ppłk Piotr Szczepański - Prodziekan ds.studenckich Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie oraz Pani Magdalena Łukaszewska spec. ds. doradztwa zawodowego z BKIPE. Pierwsze w tym roku akademickim Targi Pracy zorganizowane przez Biuro Karier i Programu Erasmus szczególnie zaadresowane były do studentów, którzy są na początku swojej kariery zawodowej, którzy poszukują dla siebie ścieżki rozwoju edukacyjno- zawodowej. Potrzeba organizacji tego typu przedsięwzięć z ich udziałem wynika między innymi z oczekiwań artykułowanych w ankietach dotyczących monitoringu losów zawodowych absolwentów. Jest to również efekt  rozmów oraz doświadczeń wyniesionych z ostatnich wizytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej, aby podejmować działania zmierzające do przybliżania studentom realiów rynku pracy oraz kreowania studentom możliwości bezpośrednich spotkań z pracodawcami.

W akademickich Targach Pracy wzieło udział 12 podmiotów zewnętrznych w tym Instytucje wrocławskie i firmy prywatne:

1. Młodzieżowe Biuro Pracy OHP
  2. Komenda Wojewódzka Policji
  3. Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość
  4. Wojskowa Komenda Uzupełnień
  5. Wojewódzki Sztab Wojskowy we Wrocławiu
  6. Państwowa Inspekcja Pracy)
  7. Powiatowy Urząd Pracy
  8. Novelty RPAS Wrocław
  9. Experum HR
  10. Platinumeye
  11. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej
  12. Straż miejska

Podczas Targów Pracy studenci mieli okazję uczestniczyć w rozmowach z pracodawcami, poznać wymogi aktualnego rynku pracy, nawiązać relacje z potencjalnymi pracodawcami oraz wziąć udział w prelekcjach przygotowanych przez naszych partnerów biznesowych. Będą mówić m.in. o przyszłości technologicznej o zastosowaniu dronów, o budowaniu zwycięskich zespołów, o budowaniu marki osobistej.