WYDZIAŁ WYCHOWAWCZY 


 

Chór istnieje od września 2013 roku, powstał z inicjatywy studentów AWL oraz Pana Macieja Wojciechowskiego dyrygenta i dyrektora artystycznego chóru. Swoją działalność artystyczną zespół zainaugurował udziałem w ogólnopolskim uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego na Rynku Wrocławskim 1 października 2013 roku, wykonując wraz z innymi chórami akademickimi pieśń Gaudeamus Igitur. Zespół AWL tworzą podchorążowie oraz studenci cywilni Akademii Wojsk Lądowych i innych wrocławskich uczelni. Siedem lat istnienia chóru, to udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych z udziałem polskich i światowych gwiazd muzyki poważnej i rozrywkowej, to także udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce takich jak m.in.  Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 i koncert z Andrea Bocellim, czy Światowe Dniami Młodzieży podczas których chór uczestniczył w ich oficjalnym otwarciu w Warszawie z udziałem gwiazd polskiej sceny rozrywkowej. Chór AWL współpracuje z Piotrem Rubikiem i bierze udział w jego koncertach w Polsce i za granicą. W czerwcu 2016 r. Chór nagrał razem z kompozytorem płytę, na której znalazło się jego najnowsze dzieło Oratorium „Z powodu mojego imienia” oraz rozpoczął pracę nad swoją debiutancką płytą, której premiera odbyła się w styczniu 2017 roku. W 2018 roku Zespół realizował Wrocławską premierę utworu "Przymierze" z udziałem kompozytora Michała Lorenza oraz brał udział w koncertach z muzyką do filmu „Czas Honoru”.

W 2018 roku, zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Pater Noster” w kategorii chórów akademickich. Występował podczas wrocławskiego koncertu sylwestrowego razem z KAYAH i Village People oraz brał udział w 40 Jubileuszowym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W roku 2020 chór został zaproszony przez Ambasadę Polską w Rumunii oraz w Mołdawii na trasę koncertową, podczas której zrealizuje szereg koncertów dla tamtejszej Polonii oraz weźmie udział jako główny wykonawca w największym w Mołdawii Festiwalu Kultury Polskiej w miejscowości Bielce.

Zespół w swoim repertuarze posiada utwory z repertuaru muzyki sakralnej, patriotycznej, rozrywkowej, etnicznej oraz kolędy.

 

 

Back to top