BIBLIOTEKA AWL  


Na mocy Rozkazu nr 97/2020 Rektora – Komendanta z dnia 10.06.2020 r. w sprawie wdrożenia w AKADEMII WOJSK LĄDOWYCH imienia generała Tadeusza Kościuszki „Procedur postępowania dotyczących profilaktyki w związku z COVID-19 w zakresie działalności dydaktycznej Uczelni”, od 15 czerwca 2020 r. wznowiona zostanie możliwość wypożyczenia książek z Biblioteki AWL.

Uprzejmie prosimy o dokładne zapoznanie się z nowymi zasadami funkcjonowania Biblioteki i zapraszamy do składania zamówień.

 

Nowe zasady funkcjonowania Biblioteki

Szanowni Państwo,

Informujemy, że z dniem 15.06.2020 r. przywrócona zostanie możliwość korzystania z Wypożyczalni akademickiej  z Ośrodka Informacji Naukowej Bibliograficznej  i Patentowej (zwanego dalej OINBiP) oraz z Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Biblioteki Akademii Wojsk Lądowych.

Czytelnia, Wypożyczalnia beletrystyki (wolny dostęp), oraz katalogi kartkowe pozostaną zamknięte do odwołania.

Biblioteka będzie funkcjonować zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi wg poniższych zasad:

 1. Wypożyczalnia akademicka (Dział Udostępniania Zbiorów) będzie czynna wg obowiązujących godzin otwarcia dostępnych na stronie internetowej: https://awl.edu.pl/o-bibliotece/godziny-otwarcia (z przerwą od 12.00 do 12.30).
 2. OINBiP będzie dostępny dla użytkowników od poniedziałku do piątku w godzinach   8.00-15.00 (z przerwą od 12.00 do 12.30). Preferowane jest wcześniejsze telefoniczne lub e-mailowe uzgodnienie terminu wizyty.
 3. Dezyderaty czytelnicze można składać w Dziale Gromadzenia i Opracowania Zbiorów tylko e-mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 4. Znajdujące się na terenie Biblioteki komputery przeznaczone dla czytelników będą nieczynne do odwołania. Prosimy o zamawianie wydawnictw z własnych urządzeń.
 5. Zamawianie wydawnictw – wyłącznie elektronicznie w Katalogu Biblioteki: https://awl.edu.pl/katalogi/katalog-online-ksiegozbior, w tym również literatury pięknej. W przypadku książek znajdujących się w Czytelni jest możliwość wypożyczenia na konto czytelnika po zgłoszeniu takiej potrzeby w Wypożyczalni akademickiej. Nie ma możliwości wypożyczania czasopism.
 6. Wypożyczone książki można zwracać osobiście w Wypożyczalni akademickiej lub odesłać je pocztą na własny koszt na adres Biblioteki (ul. Czajkowskiego 109, 51-147 Wrocław) z dopiskiem „Biblioteka”. Jako datę zwrotu przyjmuje się dzień dostarczenia przesyłki do Biblioteki, a nie datę nadania. Prosimy o wysyłanie przesyłek ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
 7. Wszystkie zwrócone książki będą poddane kwarantannie. W związku z tym czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu.
 8. Do odwołania wstrzymane są wszystkie wypożyczenia międzybiblioteczne. Realizowane będą tylko ksera lub skany dokumentów.
 9. Prolongaty można dokonać samodzielnie na koncie czytelnika lub telefonicznie, e-mailowo kontaktując się z Wypożyczalnią akademicką.
 10. Preferowane jest rozliczanie kart obiegowych czytelników za pomocą poczty elektronicznej, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku otrzymania potwierdzenia o braku zobowiązań wobec Biblioteki – należy potwierdzenie wydrukować i podłączyć do karty obiegowej.
 11. Dbając o bezpieczeństwo zarówno Czytelników, jak i pracowników Biblioteki, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w poruszaniu się w przestrzeni bibliotecznej oraz przestrzeganie następujących zasad:
  • w Wypożyczalni akademickiej może przebywać max. 5 osób (2 przy wskazanych stanowiskach oraz 3 oczekujące); w OINBiP – 1 osoba;
  • zachować dystans przestrzenny (minimum 1,5 metrowy odstęp);
  • używać masek ochronnych (zalecane też używanie rękawic) i koniecznie dezynfekować ręce przed podejściem do wskazanych stanowisk w Wypożyczalni akademickiej.
 12. Bliższe informacje o funkcjonowaniu można uzyskać telefonicznie lub e-mailowo:

 

Back to top