STUDIUM JĘZYKÓW OBCYCH   


 

UWAGA

ZMIANA TERMINY EGZAMINU SPJ 1111

 

Rozpoczęto zapisy na egzaminy

SPJ 1111 w dniu 28 WRZEŚNIA 2019 r.

ORAZ

SPJ 2222 w dniu 19 PAŹDZIERNIKA 2019 r.

 

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki (AWL) oferuje następujące egzaminy resortowe ze znajomości języka angielskiego wg STANAG 6001:

 • na poziomie 1 (SPJ 1111)
 • na poziomie 2 (SPJ 2222)

Do egzaminów mogą przystąpić:

 1. osoby pełnoletnie spoza resortu obrony narodowej,
 2. żołnierze zawodowi i pracownicy resortu obrony narodowej, których miejscem służby i pracy nie jest AWL,
 3. słuchacze AWL, których program kształcenia nie przewiduje przystąpienia do egzaminu wg STANAG 6001 na danym poziomie,
 4. słuchacze kursów prowadzonych w AWL dla kandydatów na oficerów Obrony Terytorialnej (żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej).

 

Kto uznaje egzaminy wg STANAG 6001?

Egzaminy wg STANAG 6001 stanowią potwierdzenie kwalifikacji językowych w resorcie obrony narodowej. W niektórych przypadkach egzaminy są uznawane  w procesie rekrutacji kandydatów ubiegających się o przyjęcie do uczelni wojskowych na studia wojskowe lub kursy oficerskie.

 

Kiedy organizowane są egzaminy?

Daty egzaminów resortowych wg STANAG 6001 znajdują się Planie eksternistycznych egzaminów resortowych ze znajomości języka angielskiego wg STANAG 6001 na poziomie 1 (SPJ 1111) oraz poziomie 2 (SPJ 2222).

 

Ile kosztuje egzamin?

Wysokość opłaty egzaminacyjnej za przystąpienie do poszczególnych sprawności znajduje się w Planie eksternistycznych gzaminów resortowych ze znajomości języka angielskiego wg STANAG 6001 na poziomie 1 (SPJ 1111) oraz poziomie 2 (SPJ 2222).

 

Co należy zrobić, aby móc przystąpić do egzaminu

Osoby cywilne i żołnierze zawodowi spoza AWL oraz kandydaci na oficerów Obrony Terytorialnej (żołnierze TSW):

 1. Zapoznać się z Regulaminem eksternistycznych egzaminów resortowych ze znajomości języka angielskiego wg STANAG 6001 na poziomie 1 (SPJ 1111) oraz poziomie 2 (SPJ 2222).
 2. Wypełnić dostępny poniżej właściwy formularz zgłoszenia.
 3. Przesłać wypełniony formularz jako załącznik zapisany w formacie MS Word (.docx) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie.
 4. Po otrzymaniu zwrotnej wiadomości email o akceptacji zgłoszenia, wnieść opłatę egzaminacyjną w należytym terminie i wysokości na numer konta podany w przesłanej wiadomości.

 

Osoby, które nie spełnią wymagań określonych powyżej nie otrzymają zgody na przystąpienie do egzaminu.

Osoby cywilne i żołnierze zawodowi spoza AWL:

Żołnierze TSW:

 

UWAGA

 • Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania limitu miejsc.
 • Przyznanie miejsca na egzamin następuje dopiero po uiszczeniu opłaty egzaminacyjnej, zaksięgowanej na koncie AWL.
 • Zgłoszenia złożone na formularzu innym niż powyżej zamieszczony lub zapisane w formacie innym niż wymagany nie będą przetwarzane.
 • Zwrotne wiadomości email o akceptacji lub odrzuceniu zgłoszenia będą wysyłane na ten sam adres e-mail, z którego przysłano zgłoszenie w możliwie najkrótszym terminie.
 • Informacje o przebiegu sesji egzaminacyjnej i wynikach egzaminu oraz inne istotne informacje przesyłane będą kandydatom za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres wskazany przez nich w formularzu zgłoszenia na egzamin.
 • Słuchacze AWL, których program kształcenia nie przewiduje przystąpienia do egzaminu wg STANAG 6001 na danym poziomie:
  • Należy osobiście zgłosić się do Studium Języków Obcych do pok. 4.009 (bud. 113)

 

Jak mogę odebrać swoje świadectwo znajomości języka angielskiego wg STANAG 6001?

Świadectwa po egzaminie będą przesłane na adres kandydata wskazany w formularzu zgłoszenia.

 

Jak można się z nami skontaktować?

Zapytania dotyczące egzaminów należy kierować wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Inne przydatne informacje:

 

 

Back to top