BIURO KARIER I PROGRAMU ERASMUS

Od prawie dwóch miesięcy uczestniczę w programie Erasmus+ we Włoszech, a dokładniej na Università degli studi di Cagliari. Cagliari jest to stolica autonomicznego regionu - Sardynii. Miasto posiada około 150 tys. mieszkańców i przede wszystkim cudowny krajobraz, piękne plaże i zabytki.

Kolejnym z plusów studiowania tutaj jest pogoda, kiedy w Polsce temperatury dochodzą do minusowych, u nas w dzień przygrzewa słońce w temperaturze powyżej 20 stopni Celcjusza. Uniwersytet w Cagliari prowadzi wiele zajęć w języku angielskim, więc można tutaj przyjechać bez znajomości  języka włoskiego. Profesorowie są bardzo pomocni i zawsze odpowiadają na zadawane im pytania. W semestrze zimowym tę miejscowość wybrało około 350 studentów z całej Europy, w tym ponad 20 studentów z Polski, więc zawsze jest z kim porozmawiać, poradzić się i wspólnie spędzić czas. Włoscy studenci bardzo umilają nam ten semestr. Prawie co weekend organizowane są wycieczki lub imprezy tematyczne. Dzięki nim zwiedziłam między innymi Orgosolo, czyli miasto o kolorowych muralach na ścianach. Sella del Diavolo - wzgórze z którego można podziwiać najdłuższą plażę Cagliari oraz Nuraghi, czyli budowle wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przed nami wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia i zdanie egzaminów, jednak mam nadzieję, że obie te rzeczy pójdą po mojej myśli. Z całego serca polecam wszystkim zamiennik polskiej zimy – Sardynię.

Autor: Patrycja Kołodziejczyk - studentka na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie