BIURO KARIER I PROGRAMU ERASMUS

Chciałybyśmy podzielić się z Wami naszymi praktykami w ramach programu Erasmus+ w Vasil Levski National Military University w Veliko Tarnovo, Bułgarii.

Wyjazd w ramach programu Erasmus+ można spędzić na studiowaniu za granicą przez cały semestr (lub rok), bądź wyjechać aby odbyć minimum dwumiesięczne praktyki w jednym z wielu zagranicznych, niesamowitych miejsc.

Po naszym semestrze w Zadarze, Chorwacji, postanowiłyśmy wypróbować naszych sił w pracy w jednej z naszych partnerskich uczelni. Po dłuższych rozmowach, padło na Bułgarię. Dlaczego? Nowe doświadczenie. Kraj sam w sobie jest piękny, a co najważniejsze, pogoda jest niesamowita. Dodatkowo wyjazd do Bułgarii był idealnym pretekstem by po drodze odwiedzić naszych znajomych, których poznałyśmy u nas na uczelni na Erasmusie, z Rumunii oraz z Bułgarii.

Praktyki odbywamy w biurze Erasmusa, praca jest bardzo przyjemna, spędzamy w biurze kilka godzin dziennie, osoby, z którymi współpracujemy są niesamowicie życzliwe oraz pomocne, możemy do nich pisać/dzwonić o każdej porze dnia i w sumie nawet nocy (jeśli coś się dzieje poważnego).

Podczas tego wyjazdu zdobyłyśmy nowe umiejętności, podszkoliłyśmy się w pracy biurowej, opanowałyśmy lepiej programy do edycji tekstów oraz poprawiłyśmy język angielski. Ale najważniejsze, że poznałyśmy nowych ludzi, z którymi mamy nadzieję utrzymywać ciągle dobre relacje. Erasmus łączy ludzi na długie lata!

Zachęcamy każdego na wyjazd na praktyki w ramach Erasmusa!Pozdrawiamy z upalnej Bułgarii,

Justyna Radelczuk oraz Aleksandra Tomaszewska, III rok Bezpieczeństwo Narodowe