por lukasz kurowski

10 Brygada Kawalerii Pancernej im. gen. St. Maczka

lat 28

† 2007-08-14

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz roczne studium oficerskie we wrocławskiej Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki.

Zawodową służbę wojskową pełnił od września 2004 r., na stanowisku dowódcy plutonu czołgów w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie.

Zginął 14 sierpnia 2007 r., podczas akcji bojowej w Afganistanie, ok. 20 km na południowy wschód od bazy w Gardez, w prowincji Paktika.

Decyzją Prezydenta RP, za wybitne zasługi w działaniach prowadzonych podczas operacji wojskowych, za wykazaną odwagę i osobiste męstwo ppor. Łukasz KUROWSKI został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego i awansowany do stopnia porucznika.