KLUB AWL 


Rajd górski

Dla upamiętnienia 273. rocznicy urodzin patrona Akademii, generała Tadeusza Kościuszki,  podchorążowie z 12, 15, 21 i 23 kompanii szkolnej w dniach 22-24 lutego wzięli udział w rajdzie zorganizowanym przez Klub AWL. Program Urodzinowego Rajdu Górskiego „Kościuszko” obejmował całodzienne wędrówki oraz nocne biwakowanie w namiotach na terenie Nadleśnictwa Bardo Śląskie.

20 lutego 2019 roku w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury w ramach cyklu „Inny czy różni? Poznajmy się!” odbył się wykład zatytułowany „Romowie – skąd przybywają, dokąd zmierzają?”. Prelekcję wygłosił Andrzej Grzymała-Kazłowski – właściciel i założyciel Muzeum Kultury Romów w Warszawie, w latach 2001-2010 główny specjalista do spraw romskiej mniejszości etnicznej w Wydziale Mniejszości Narodowych i Etnicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i  Administracji.

W dniach 24-26 stycznia podchorążowie 15 i 23 kompanii szkolnej odbyli podróż historyczno-wojskową zorganizowaną przez Klub AWL.

Organizowana przez Akademickie Centrum Kultury AWL nowa edycja kursów tańca już trwa. Uczestnicy zajęć – zarówno podchorążowie, jak i studenci cywilni, pracownicy, a także partnerzy spoza AWL – szkolą się w dwóch grupach. Grupa poniedziałkowa przeznaczona jest dla osób początkujących, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tańcem, natomiast we wtorki doskonalą swoje umiejętności ci, którzy naukę rozpoczęli podczas edycji jesiennej.

23 stycznia 2019 roku Małgorzata Preisner-Stokłosa, doktor nauk humanistycznych, przedstawicielka Gabinetów Świadków Historii Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, wygłosiła wykład na temat fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego dla podchorążych II roku.

Zabawa karnawałowo-mikołajkowa

W niedzielę 20 stycznia w Akademickim Centrum Kultury odbyła się zabawa karnawałowo-mikołajkowa dla dzieci kadry i pracowników, zorganizowana przez Klub i Sekcję Socjalną AWL.

Chasydzi – wystawa fotografii Joanny Sidorowicz

Zapowiedź cyklu spotkań „Inni czy Różni? Poznajmy się!” stanowi eksponowana w Akademickim Centrum Kultury wystawa fotografii Joanny Sidorowicz pt. Chasydzi. Celem prezentowania wystawy jest przybliżenie społeczności AWL perspektywy przedstawicieli innej kultury i religii.

Biwak Zimowy Pamięci Powstańców Styczniowych

12-13 stycznia podchorążowie z 12, 13, 15 i 21 kompanii szkolnej wzięli udział w organizowanym przez Klub AWL Biwaku Zimowym Pamięci Powstańców Styczniowych. Oprócz biwakowania program wyjazdu obejmował wędrówki w paśmie Gór Wałbrzyskich.

Rocznicowe wykłady

Rocznica ogłoszenia stanu wojennego (13 grudnia 1981 roku) stała się okazją do zorganizowania przez Klub Akademii Wojsk Lądowych cyklu wykładów o bohaterach walczących o niepodległość naszego kraju, generał Elżbiecie Zawackiej i Janie Nowaku-Jeziorańskim – żołnierzach Armii Krajowej, działaczach podziemia, legendarnych kurierach wojennych, represjonowanych w czasach PRL, którzy zostali odznaczeni Orderem Orła Białego.

Zamek Bolczów

8-9 grudnia dla uczczenia pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego Klub  AWL zorganizował Urodzinowy Rajd Pieszy „Piłsudski”. W wyjeździe wzięli udział chętni podchorążowie z I, II i III roku.

Fisz Emade Tworzywo w AWL

Fisz Emade Tworzywo w Akademii Wojsk Lądowych. To jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowej z elementami elektroniki.

Szer. pchor. Urszula Gast odbiera dyplom i nagrodę

22 listopada 2018r oku w Klubie Garnizonowym "Kościuszkowiec" w Warszawie-Wesołej odbył się finał Niepodległościowego Konkursu Literackiego Wojska Polskiego "Ubi vitae, ibi poesis", zorganizowanego w ramach Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Centralną Bibliotekę Wojskową.

Rajd Górski „Pieśń Ujdzie Cało – Śpiewamy Niepodległej”

17-18 listopada Klub AWL zorganizował Rajd Górski „Pieśń Ujdzie Cało – Śpiewamy Niepodległej”, upamiętniający stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do uczestnictwa w wyjeździe zgłosiło się dwunastu chętnych podchorążych z 11 i 21 kompanii szkolnej.

Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria”

16 listopada podchorążowie z 11 kompanii szkolnej wzięli udział w XV Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria” im. ks. ppłk. Zbigniewa Stefaniaka w Brzegu.

Za nami kolejny event zorganizowany w Akademii w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ruszyły kursy tańca towarzyskiego

W miniony poniedziałek i wtorek ruszyły kursy tańca towarzyskiego, organizowane przez Akademickie Centrum Kultury. Kurs prowadzą profesjonalni instruktorzy z jednej z wrocławskich szkół tańca.

Rajd Górski „Sto Kilometrów na Stulecie Niepodległości”

W dniach 11-14 października podchorążowie z 15, 21 i 34 kompanii szkolnej wzięli udział w organizowanym przez Klub AWL Rajdzie Górskim „Sto Kilometrów na Stulecie Niepodległości” w Beskidzie Niskim.

Uczestnicy pikniku integracyjno-rodzinnego

Drugi tegoroczny piknik integracyjno-rodzinny na Rakowie organizowany przez AWL z okazji Święta Wojsk Lądowych oraz pierwszej rocznicy powołania Akademii już za nami.

Piknik z okazji Dnia Dziecka

W niedzielę 10. czerwca w Akademii Wojsk Lądowych odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie zorganizowało Akademickie Centrum Kultury we współpracy z Sekcją Socjalną.

Wręczenie nagród podczas gali finałowej

Początek tygodnia w AWL rozpoczęliśmy mocnym akcentem. W poniedziałek, 11 czerwca br., w Sali Widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury AWL odbył się Przegląd piosenki wojskowej i patriotycznej „Nie tylko od święta”.

Drugie miejsce wśród chórów akademickich w debiutanckim występie, podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Religijnej „Pater Noster”, dla Chóru Akademii Wojsk Lądowych.

 

Back to top