KLUB AWL

„Tańczyć każdy może” czyli kurs tańca w AWL

Od stycznia trwa zorganizowany przez Klub ACK kurs tańca towarzyskiego, w którym biorą udział podchorążowie oraz studenci cywilni, a także ich partnerzy i partnerki spoza Akademii.

Rodzinne mikołajki w ACK

18 stycznia br. w sali kina Akademickiego Centrum Kultury odbyła się zabawa karnawałowo - mikołajkowa dla dzieci pracowników i kadry AWL. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali również podopieczni Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Impreza zorganizowana została przez Sekcję Socjalną AWL i Klub ACK.

Koncert Małgorzaty Ostrowskiej i licytacja

W środowe południe w sercu Akademii odbył się koncert Małgorzaty Ostrowskiej z zespołem. Była to okazja do przedświątecznego spotkania całej społeczności akademickiej . Pracownicy, kadra zawodowa, studenci cywilni i podchorążowie wspólnie mogli wysłuchać największych przebojów legendarnej wokalistki zespołu Lombard, udanie kontynuującej solową karierę. Niezwykła charyzma Małgorzaty Ostrowskiej porwała całą zgromadzoną pod sceną publiczność.

Podróż wojskowo - historyczna do Warszawy

W dniach 13 – 15 grudnia 2019 r. czterdziestu podchorążych wzięło udział w podróży wojskowo – historycznej do Warszawy, gdzie zwiedzali muzea oraz miejsca pamięci narodowej. Pierwszego dnia w towarzystwie przewodnika spacerowali po Placu Zamkowym i Rynku Starego Miasta, poznając historię m.in. Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta i Barbakanu.

Laury w konkursie poezji patriotycznej

29 listopada br. w Klubie 1 Pułku Saperów w Brzegu zorganizowana została szesnasta edycja Konkursu Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria”, poświęcona pamięci zasłużonego kapelana jednostki, księdza ppłk. Zbigniewa Stefaniaka.

W dniach 22-24 i 28-29 października na specjalnie zorganizowanych przez Klub AWL seansach podchorążowie naszej Akademii obejrzeli  film „Legiony” - najdroższą krajową superprodukcję ostatnich lat.

Manewry Artystyczne Wojska Polskiego 2019

W dniach 11-14 sierpnia 2019 r. w Klubie 18. Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsko-Białej odbył się Finał Festiwalu Piosenki i Tańca w ramach „Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego”.

Dyplom i puchary zdobyte podczas rajdu

W dniach 23- 29 czerwca br., w Bieszczadach odbył się 55. Centralny Rajd Turystyczny Wojska Polskiego na Orientację “Bieszczady 2019”. Jest to najstarsza impreza turystyczna środowiska wojskowego z bardzo bogatą tradycją.

Na scenie Kompania wsparcia

17 czerwca br., o godz. 13.30 w Akademickim Centrum Kultury Akademii Wojsk Lądowych odbyła się Gala Finałowa IV Konkursu Piosenki Patriotycznej. Wśród laureatów konkursu studenci oraz uczniowie szkół średnich.

28 maja 2019 roku w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury w ramach cyklu „Inny czy różni? Poznajmy się!” odbył się wykład pt. „Kurdowie – o narodzie z kraju, którego nie ma na mapie”.

Piknik integracyjno-rodzinny

W sobotę 25 maja br., na terenie Ośrodka Szkolenia Jeździeckiego Akademii Wojsk Lądowych odbył się kolejny już piknik integracyjno-rodzinny, na który przybyła społeczność akademicka Uczelni wraz z rodzinami.