KLUB AWL 


19 marca w Sali Tradycji Prorektor ds. Wojskowych płk dr inż. Jacek Narloch wręczył nagrody podchorążym, którzy wygrali w Finale Turnieju Szachowego AWL online rozgrywanego w systemie szwajcarskim. Finał podsumował 4 kolejne edycje, które odbywały się co tydzień (od 16 kwietnia do 25 maja) na internetowej platformie szachowej lichess.org.

KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 19 marca w Sali Tradycji odbyło się wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „W stanie gotowości – w stanie zagrożenia” zorganizowanym przez Klub AWL. Celem konkursu było uchwycenie w kadrze otaczającej rzeczywistości, stanu skoszarowania, izolacji, a także nowych wyzwań i zadań wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Podchorążowie AWL wzięli udział w akcji Ministerstwa Obrony Narodowej „CZERWONE MAKI - BOHATEROM MONTE CASSINO” zorganizowanej jako upamiętnienie 76 rocznicy Bitwy pod Monte Cassino i 50. rocznicy śmierci gen. W. Andersa.

 

Kochani,

ze względu na obecną sytuację tymczasowo wstrzymaliśmy wszystkie klubowe zajęcia realizowane w ACK. O wznowieniu spotkań poinformujemy Was poprzez tę zakładkę oraz mailowo.

images/Klub_AWL/Zapowiedzi_wydarzen/Konkurs_fotograficzny_03_20/w-stanie-gotowosci.jpg

 

Zapraszamy wszystkich podchorążych AWL do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt.: „W stanie gotowości – w stanie zagrożenia”.

Prace do konkursu można zgłaszać w dwóch kategoriach: fotografia i/lub fotoreportaż.

226 Rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej

24 marca 1794 roku na krakowskim rynku ogłoszony został akt powstania zbrojnego, powołujący Tadeusza Kościuszkę na stanowisko jego naczelnika. Symboliczny akt ukoronował dwuletnie przygotowania, które były dziełem sprzysiężenia zawiązanego na emigracji przez Ignacego Potockiego, Hugona Kołłątaja i Tadeusza Kościuszkę. 

Reprezentacja AWL na Manewrach Artystycznych Wojska Polskiego

Dnia 27 lutego 2020 r. w Klubie Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie zostały przeprowadzone eliminacje do półfinału Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego na szczeblu Dowództwa Generalnego RSZ.

„Tańczyć każdy może” czyli kurs tańca w AWL

Od stycznia trwa zorganizowany przez Klub ACK kurs tańca towarzyskiego, w którym biorą udział podchorążowie oraz studenci cywilni, a także ich partnerzy i partnerki spoza Akademii.

W dzień urodzin Tadeusza Kościuszki

4 lutego br. z okazji 274. rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki, przy pomniku patrona Akademii odbyła się uroczysta zbiórka połączona z odsłonięciem tablic pamiątkowych pierwszego rocznika  podchorążych - 14 i 24 Kompanii Szkolnej.

Rodzinne mikołajki w ACK

18 stycznia br. w sali kina Akademickiego Centrum Kultury odbyła się zabawa karnawałowo - mikołajkowa dla dzieci pracowników i kadry AWL. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali również podopieczni Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Impreza zorganizowana została przez Sekcję Socjalną AWL i Klub ACK.

Koncert Małgorzaty Ostrowskiej i licytacja

W środowe południe w sercu Akademii odbył się koncert Małgorzaty Ostrowskiej z zespołem. Była to okazja do przedświątecznego spotkania całej społeczności akademickiej . Pracownicy, kadra zawodowa, studenci cywilni i podchorążowie wspólnie mogli wysłuchać największych przebojów legendarnej wokalistki zespołu Lombard, udanie kontynuującej solową karierę. Niezwykła charyzma Małgorzaty Ostrowskiej porwała całą zgromadzoną pod sceną publiczność.

Podróż wojskowo - historyczna do Warszawy

W dniach 13 – 15 grudnia 2019 r. czterdziestu podchorążych wzięło udział w podróży wojskowo – historycznej do Warszawy, gdzie zwiedzali muzea oraz miejsca pamięci narodowej. Pierwszego dnia w towarzystwie przewodnika spacerowali po Placu Zamkowym i Rynku Starego Miasta, poznając historię m.in. Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta i Barbakanu.

Laury w konkursie poezji patriotycznej

29 listopada br. w Klubie 1 Pułku Saperów w Brzegu zorganizowana została szesnasta edycja Konkursu Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria”, poświęcona pamięci zasłużonego kapelana jednostki, księdza ppłk. Zbigniewa Stefaniaka.

W dniach 22-24 i 28-29 października na specjalnie zorganizowanych przez Klub AWL seansach podchorążowie naszej Akademii obejrzeli  film „Legiony” - najdroższą krajową superprodukcję ostatnich lat.

Manewry Artystyczne Wojska Polskiego 2019

W dniach 11-14 sierpnia 2019 r. w Klubie 18. Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsko-Białej odbył się Finał Festiwalu Piosenki i Tańca w ramach „Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego”.

Dyplom i puchary zdobyte podczas rajdu

W dniach 23- 29 czerwca br., w Bieszczadach odbył się 55. Centralny Rajd Turystyczny Wojska Polskiego na Orientację “Bieszczady 2019”. Jest to najstarsza impreza turystyczna środowiska wojskowego z bardzo bogatą tradycją.

Na scenie Kompania wsparcia

17 czerwca br., o godz. 13.30 w Akademickim Centrum Kultury Akademii Wojsk Lądowych odbyła się Gala Finałowa IV Konkursu Piosenki Patriotycznej. Wśród laureatów konkursu studenci oraz uczniowie szkół średnich.

28 maja 2019 roku w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury w ramach cyklu „Inny czy różni? Poznajmy się!” odbył się wykład pt. „Kurdowie – o narodzie z kraju, którego nie ma na mapie”.

Piknik integracyjno-rodzinny

W sobotę 25 maja br., na terenie Ośrodka Szkolenia Jeździeckiego Akademii Wojsk Lądowych odbył się kolejny już piknik integracyjno-rodzinny, na który przybyła społeczność akademicka Uczelni wraz z rodzinami.

 

Back to top