KLUB AWL 


W dniach 23- 29 czerwca br., w Bieszczadach odbył się 55. Centralny Rajd Turystyczny Wojska Polskiego na Orientację “Bieszczady 2019”. Jest to najstarsza impreza turystyczna środowiska wojskowego z bardzo bogatą tradycją.

Po raz kolejny zespół z Akademii Wojsk Lądowych uczestniczył w rajdzie organizowanym w rejonie Ustrzyk Górnych przez Oddział Wojskowy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego PTTK im. „Twierdzy Przemyśl”. Tegoroczny zespół stworzyli podchorążowie 15 i 21 kompanii szkolnej w składzie: kpr. pchor. Bartosz Mróz, st. szer. pchor. Michał Kowal oraz st. szer. pchor. Cezary Wołczyk.

Program rajdu zakładał rywalizację, w ramach której zawodnicy wykonali marsz bieszczadzkimi szlakami oraz zmierzyli się w konkurencjach: marsz na orientację, strzelanie z karabinka, pistoletu pneumatycznego oraz łuku, test z pierwszej pomocy, konkurs historyczny czy wiedza o regionie. W czasie wędrówek podchorążowie przeszli najpopularniejsze bieszczadzkie szlaki i odwiedzili takie miejsca jak: Bukowe Berdo wraz z Tarnicą, pasmo Otrytu, Połoninę Caryńską, Pasmo Graniczne ze szczytem Krzemieniec, gdzie znajduje się trójstyk granic Polski, Słowacji i Ukrainy oraz Dział ze szczytami Małą i Wielką Rawką.

Konkurencje rozgrywane w czasie rajdu były punktowane i służyły do wyłonienia najlepszych drużyn. W najważniejszej z nich - marszu na orientację, reprezentacja AWL wywalczyła złoto, a w klasyfikacji generalnej rajdu zajęła V miejsce w Wojsku Polskim.

Gratulujemy!


Tekst: AWL

Zdjęcia: AWL

 

Back to top