KLUB AWL 


Gry i zabawy dla najmłodszych i tych trochę starszych. Wspólna zabawa z artystami występującymi na scenie. Wszystko to przy pięknej słonecznej pogodzie. Tak wyglądał piknik integracyjno – rodzinny na Rakowie, zorganizowany przez Akademickie Centrum Kultury AWL.

Ponad 20 wydanych płyt i dziesiątki napisanych przebojów, to dorobek naszego wczorajszego gościa, Jana Borysewicza, założyciela jednej z najpopularniejszych polskich grup rockowych - Lady Pank.

Wystawą plenerową, realizowaną wspólnie z wrocławskim oddziałem IPN wpisujemy się ogólnopolską akcję #mojaniepodległa. Jej inauguracja miała miejsce w poniedziałek, 16 kwietnia br., przed Akademickim Centrum Kultury AWL.

W dniach 23-24.03.2018 r. Sekcja Rekonstrukcji Historycznej AWL imienia generała Józefa Chłopickiego, istniejąca przy Akademickim Centrum Kultury, przeprowadziła dwudniowe manewry Wojsk Księstwa Warszawskiego. Na teren uczelni przybyli rekonstruktorzy z różnych zakątków Polski, którzy zajmują się rekonstrukcją historyczną z okresu epoki napoleońskiej. Wszystkie oddziały utworzyły historyczne obozowisko namiotowe.

Fantastyczny wieczór za nami. Zapewnił go Marek Piekarczyk, genialny wokalista rockowego zespołu TSA i jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w polskim rocku, legenda gatunku. Na scenie towarzyszyli mu Jacek Borowiecki i Tadeusz Apryjas.

8 listopada br., z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, w Akademickim Centrum Kultury AWL odbył się koncert „Droga do wolności…” w wykonaniu zespołu Fabryka. Koncert inaugurował jednocześnie cykl wydarzeń związanych z ustanowieniem nadchodzącego roku rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Back to top