KLUB AWL 


20 i 21 maja odbyły się eliminacje Konkursu Piosenki Patriotycznej, organizowanego przez Klub AWL.

Upamiętnili rocznicę bitwy pod Racławicami

W dniach 27-28.04.2019 r. podchorążowie wzięli udział w organizowanym przez Klub AWL Rajdzie Górskim Pamięci Bitwy pod Racławicami. Program wyjazdu obejmował całodzienne wędrówki oraz nocne biwakowanie w namiotach na terenie Ośrodka Szkoleniowego „Wysoki Kamień” w Szklarskiej Porębie.

Reprezentantka AWL wyróżniona w finale Manewrów Artystycznych

W finale Konfrontacji Scenicznych, które odbyły się w Krakowie w dniach 23-26.04.2019 r., w kategorii recytatorskiej wystąpiła st. kpr. pchor. Kamila Wawrzyczek. Jej talent i umiejętności zostały dostrzeżone przez Radę Artystyczną i nagrodzone wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy reprezentantce AWL oraz życzymy wielu dalszych sukcesów w przyszłości!

W przeddzień juwenaliów AWL w Akademickim Centrum Kultury wystąpił Igor Kwiatkowski - aktor kabaretowy, autor tekstów, komik, któremu największą popularność przyniosły postaci odgrywane w kabarecie „Paranienormalni”.

kpr. pchor. Kamila Wawrzyczek.

Manewry Artystyczne Wojska Polskiego są największym ogólnopolskim konkursem artystycznym organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej, podczas którego swoje talenty i umiejętności prezentują soliści i zespoły wojskowe oraz osoby związane ze środowiskiem wojskowym.

Podróż wojskowo-historyczna

10-14 kwietnia 2019 r. podchorążowie z 12, 14, 15, 21 i 23 kompanii szkolnej wzięli udział w organizowanej przez Klub AWL podróży wojskowo-historycznej pt. Miejsca Historyczne Suwalszczyzny oraz Wilczy Szaniec z jednodniowym wyjazdem do Wilna.

W dniach 5-7 kwietnia 2019 roku  podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych wzięli udział w półfinale Festiwalu Piosenki i Tańca w ramach przedsięwzięcia kulturalnego „Manewry Artystyczne Wojska Polskiego”. Przesłuchania odbyły się w siedzibie Klubu Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Szli szlakiem ułanów

W dniach 29-31.03.2019 roku podchorążowie z 11, 12, 15, 21 i 23 kompanii szkolnej wzięli udział w organizowanym przez Klub AWL Rajdzie Górskim Szlakiem Ułanów Legii Nadwiślańskiej.

W dniach 21-23 marca na terenie Akademii Wojsk Lądowych odbyły się coroczne manewry wojsk Księstwa Warszawskiego, towarzyszące obchodom 225. rocznicy insurekcji kościuszkowskiej. W piątek od godziny 10:00 na teren uczelni zaczęli zjeżdżać rekonstruktorzy z różnych zakątków Polski, aby o 13:00 w barwnych strojach z epoki napoleońskiej uczestniczyć w uroczystości rocznicowej na placu apelowym.

Rajd górski

Dla upamiętnienia 273. rocznicy urodzin patrona Akademii, generała Tadeusza Kościuszki,  podchorążowie z 12, 15, 21 i 23 kompanii szkolnej w dniach 22-24 lutego wzięli udział w rajdzie zorganizowanym przez Klub AWL. Program Urodzinowego Rajdu Górskiego „Kościuszko” obejmował całodzienne wędrówki oraz nocne biwakowanie w namiotach na terenie Nadleśnictwa Bardo Śląskie.

20 lutego 2019 roku w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury w ramach cyklu „Inny czy różni? Poznajmy się!” odbył się wykład zatytułowany „Romowie – skąd przybywają, dokąd zmierzają?”. Prelekcję wygłosił Andrzej Grzymała-Kazłowski – właściciel i założyciel Muzeum Kultury Romów w Warszawie, w latach 2001-2010 główny specjalista do spraw romskiej mniejszości etnicznej w Wydziale Mniejszości Narodowych i Etnicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i  Administracji.

W dniach 24-26 stycznia podchorążowie 15 i 23 kompanii szkolnej odbyli podróż historyczno-wojskową zorganizowaną przez Klub AWL.

Organizowana przez Akademickie Centrum Kultury AWL nowa edycja kursów tańca już trwa. Uczestnicy zajęć – zarówno podchorążowie, jak i studenci cywilni, pracownicy, a także partnerzy spoza AWL – szkolą się w dwóch grupach. Grupa poniedziałkowa przeznaczona jest dla osób początkujących, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tańcem, natomiast we wtorki doskonalą swoje umiejętności ci, którzy naukę rozpoczęli podczas edycji jesiennej.

23 stycznia 2019 roku Małgorzata Preisner-Stokłosa, doktor nauk humanistycznych, przedstawicielka Gabinetów Świadków Historii Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, wygłosiła wykład na temat fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego dla podchorążych II roku.

Zabawa karnawałowo-mikołajkowa

W niedzielę 20 stycznia w Akademickim Centrum Kultury odbyła się zabawa karnawałowo-mikołajkowa dla dzieci kadry i pracowników, zorganizowana przez Klub i Sekcję Socjalną AWL.

Chasydzi – wystawa fotografii Joanny Sidorowicz

Zapowiedź cyklu spotkań „Inni czy Różni? Poznajmy się!” stanowi eksponowana w Akademickim Centrum Kultury wystawa fotografii Joanny Sidorowicz pt. Chasydzi. Celem prezentowania wystawy jest przybliżenie społeczności AWL perspektywy przedstawicieli innej kultury i religii.

Biwak Zimowy Pamięci Powstańców Styczniowych

12-13 stycznia podchorążowie z 12, 13, 15 i 21 kompanii szkolnej wzięli udział w organizowanym przez Klub AWL Biwaku Zimowym Pamięci Powstańców Styczniowych. Oprócz biwakowania program wyjazdu obejmował wędrówki w paśmie Gór Wałbrzyskich.

Rocznicowe wykłady

Rocznica ogłoszenia stanu wojennego (13 grudnia 1981 roku) stała się okazją do zorganizowania przez Klub Akademii Wojsk Lądowych cyklu wykładów o bohaterach walczących o niepodległość naszego kraju, generał Elżbiecie Zawackiej i Janie Nowaku-Jeziorańskim – żołnierzach Armii Krajowej, działaczach podziemia, legendarnych kurierach wojennych, represjonowanych w czasach PRL, którzy zostali odznaczeni Orderem Orła Białego.

Zamek Bolczów

8-9 grudnia dla uczczenia pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego Klub  AWL zorganizował Urodzinowy Rajd Pieszy „Piłsudski”. W wyjeździe wzięli udział chętni podchorążowie z I, II i III roku.

Fisz Emade Tworzywo w AWL

Fisz Emade Tworzywo w Akademii Wojsk Lądowych. To jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowej z elementami elektroniki.

Szer. pchor. Urszula Gast odbiera dyplom i nagrodę

22 listopada 2018r oku w Klubie Garnizonowym "Kościuszkowiec" w Warszawie-Wesołej odbył się finał Niepodległościowego Konkursu Literackiego Wojska Polskiego "Ubi vitae, ibi poesis", zorganizowanego w ramach Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Centralną Bibliotekę Wojskową.

Rajd Górski „Pieśń Ujdzie Cało – Śpiewamy Niepodległej”

17-18 listopada Klub AWL zorganizował Rajd Górski „Pieśń Ujdzie Cało – Śpiewamy Niepodległej”, upamiętniający stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do uczestnictwa w wyjeździe zgłosiło się dwunastu chętnych podchorążych z 11 i 21 kompanii szkolnej.

Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria”

16 listopada podchorążowie z 11 kompanii szkolnej wzięli udział w XV Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria” im. ks. ppłk. Zbigniewa Stefaniaka w Brzegu.

Za nami kolejny event zorganizowany w Akademii w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ruszyły kursy tańca towarzyskiego

W miniony poniedziałek i wtorek ruszyły kursy tańca towarzyskiego, organizowane przez Akademickie Centrum Kultury. Kurs prowadzą profesjonalni instruktorzy z jednej z wrocławskich szkół tańca.

Rajd Górski „Sto Kilometrów na Stulecie Niepodległości”

W dniach 11-14 października podchorążowie z 15, 21 i 34 kompanii szkolnej wzięli udział w organizowanym przez Klub AWL Rajdzie Górskim „Sto Kilometrów na Stulecie Niepodległości” w Beskidzie Niskim.

Uczestnicy pikniku integracyjno-rodzinnego

Drugi tegoroczny piknik integracyjno-rodzinny na Rakowie organizowany przez AWL z okazji Święta Wojsk Lądowych oraz pierwszej rocznicy powołania Akademii już za nami.

Piknik z okazji Dnia Dziecka

W niedzielę 10. czerwca w Akademii Wojsk Lądowych odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie zorganizowało Akademickie Centrum Kultury we współpracy z Sekcją Socjalną.

Wręczenie nagród podczas gali finałowej

Początek tygodnia w AWL rozpoczęliśmy mocnym akcentem. W poniedziałek, 11 czerwca br., w Sali Widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury AWL odbył się Przegląd piosenki wojskowej i patriotycznej „Nie tylko od święta”.

Drugie miejsce wśród chórów akademickich w debiutanckim występie, podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Religijnej „Pater Noster”, dla Chóru Akademii Wojsk Lądowych.

Gry i zabawy dla najmłodszych i tych trochę starszych. Wspólna zabawa z artystami występującymi na scenie. Wszystko to przy pięknej słonecznej pogodzie. Tak wyglądał piknik integracyjno – rodzinny na Rakowie, zorganizowany przez Akademickie Centrum Kultury AWL.

Ponad 20 wydanych płyt i dziesiątki napisanych przebojów, to dorobek naszego wczorajszego gościa, Jana Borysewicza, założyciela jednej z najpopularniejszych polskich grup rockowych - Lady Pank.

Wystawą plenerową, realizowaną wspólnie z wrocławskim oddziałem IPN wpisujemy się ogólnopolską akcję #mojaniepodległa. Jej inauguracja miała miejsce w poniedziałek, 16 kwietnia br., przed Akademickim Centrum Kultury AWL.

W dniach 23-24.03.2018 r. Sekcja Rekonstrukcji Historycznej AWL imienia generała Józefa Chłopickiego, istniejąca przy Akademickim Centrum Kultury, przeprowadziła dwudniowe manewry Wojsk Księstwa Warszawskiego. Na teren uczelni przybyli rekonstruktorzy z różnych zakątków Polski, którzy zajmują się rekonstrukcją historyczną z okresu epoki napoleońskiej. Wszystkie oddziały utworzyły historyczne obozowisko namiotowe.

Fantastyczny wieczór za nami. Zapewnił go Marek Piekarczyk, genialny wokalista rockowego zespołu TSA i jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w polskim rocku, legenda gatunku. Na scenie towarzyszyli mu Jacek Borowiecki i Tadeusz Apryjas.

8 listopada br., z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, w Akademickim Centrum Kultury AWL odbył się koncert „Droga do wolności…” w wykonaniu zespołu Fabryka. Koncert inaugurował jednocześnie cykl wydarzeń związanych z ustanowieniem nadchodzącego roku rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Back to top