KLUB AWL 


W WSOWL odbył się turniej szachowy dla kompanii podchorążych szkolenia podstawowego.

3 czerwca 2017 r. odbył się festyn rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka dla dzieci kadry i pracowników Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych.

Prawie 5 tysięcy złotych zebrano podczas koncertu charytatywnego przeznaczonego na leczenie Emilki i Milenki.

Koncertem galowym w sali widowiskowej zakończył się II Konkurs Piosenki Patriotycznej WSOWL.

W ramach Dni Połańca ( 5-7 maja ), Towarzystwo Kościuszkowskie zorganizowało „Manewry Wojsk Napoleońskich i Księstwa Warszawskiego”. Wydarzenie to łączyło ze sobą jubileusze kościuszkowskie: „2017 Rok Kościuszki”, 100-lecie usypania Kopca Kościuszki w Połańcu i 30-lecie działalności Towarzystwa Kościuszkowskiego, z napoleońskimi.

Członkowie Sekcji Rekonstrukcji Historycznej imienia generała Józefa Chłopickiego, najmłodszej formacji tworzącej się przy Klubie WSOWL zdobywali szlify na manewrach w ramach Legii Polsko - Włoskiej.

19 maja odbyły się eliminacje II Konkursu Piosenki Patriotycznej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki.

Plut. pchor. Józef Jordan i st. kpr. pchor. Agata Gowik zdobyli wyróżnienia i nagrody podczas Konfrontacji Scenicznych Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego zorganizowanych przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON w Krakowie.

8 marca br. od wczesnych godzin porannych przybywające do pracy Panie były witane życzeniami i kwiatami, które w imieniu Rektora-Komendanta WSOWL i wszystkich mężczyzn wręczali podchorążowie Rady Samorządu Studenckiego.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca 2017 r. w sali widowiskowej Klubu WSOWL, wystawiony został spektakl teatralny „Inka” w wykonaniu wrocławskiego Teatru Arka.

W sobotę, 14 stycznia dzieci pracowników i kadry zawodowej Uczelni spotkały się w sali widowiskowej Klubu na zabawie choinkowo – karnawałowej.

W programie nie zabrakło atrakcji zaplanowanych specjalnie dla najmłodszych: Kraina magii i bajek – pokaz iluzji dla dzieci w wykonaniu Damiana Kościa, zabawy taneczne i konkursy z nagrodami, pokaz vision poi - rysowanie światłem - multimedialne widowisko „Z Krainy lodu” w wykonaniu Emili Górnisiewicz, spotkanie z Mikołajem, a w finale zabawy bajkowe spotkanie z ulubionymi bohaterami.

19 maja 2016 r. w klubie odbyły się pierwsze zajęcia tańca użytkowego z elementami tańca towarzyskiego dla podchorążych.

Zajęcia poprowadził instruktor ze szkoły Tańca Malwiny Pietrzyk-Nowak Michał Marzec posiadający międzynarodową klasę sportową „S” w tańcach latynoamerykańskich oraz „B” klasę w tańcach standardowych.

Back to top