KLUB AWL

W niedzielę 10. czerwca w Akademii Wojsk Lądowych odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie zorganizowało Akademickie Centrum Kultury we współpracy z Sekcją Socjalną.

Przed południem na terenach rekreacyjnych przy basenie zjawili się pracownicy AWL wraz ze swoimi pociechami, a także nasi mali goście z Wrocławskiego Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego. Dzieci ochoczo rzuciły się w wir zabawy. Szaleństwie na dmuchańcach towarzyszyły bloki konkursowe z nagrodami. W południe uczestnicy pikniku mieli okazję obejrzeć pokaz musztry paradnej, przygotowany przez podchorążych z 11. kompanii szkolnej pod dowództwem pana ppor. Piotra Rumaka.

Dodatkowy blok programowy przeprowadziła grupa studentów koordynowana przez panią Monikę Krystek. Studenci m.in. zorganizowali strefę malucha, wplatali dzieciom kolorowe warkoczyki we włosy, malowali twarze oraz przeprowadzili turniej biegowy z przeszkodami. To dzięki ich inicjatywie mogliśmy gościć podopiecznych ośrodka opiekuńczego.

W pikniku wzięli udział także członkowie koła wędkarskiego „Piechur”. Atrakcyjne zabawy zorganizował pan chor. Paweł Oczachowski z kolegami z koła. Ponadto mali i duzi miłośnicy zwierzaków uzyskiwali cenne porady weterynaryjne przy stoisku zoologicznym. Chętne osoby udały się na akademicki basen, gdzie ochłodziły się po całodziennej kąpieli słonecznej.

Na strudzonych zabawą uczestników przez cały czas trwania imprezy czekała grochówka i naleśniki z serem, które szczególnie posmakowały najmłodszym. Wszystkie dzieci opuściły piknik z atrakcyjnymi nagrodami.