KLUB AWL 


Drugie miejsce wśród chórów akademickich w debiutanckim występie, podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Religijnej „Pater Noster”, dla Chóru Akademii Wojsk Lądowych.

W dniach 2-3 czerwca br., w miejscowości Strzepcz na Kaszubach, odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej „Pater Noster” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do części konkursowej festiwalu zakwalifikowano 19 chórów z całej Polski, które rywalizowały w kategoriach: Chóry Kościelne, Chóry Świeckie i Chóry Akademickie.

Po wysłuchaniu zespołów biorących udział w konkursie w poszczególnych kategoriach, jury w składzie dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny, prof. dr hab. Marek Rocławski, prof. dr hab. Marek Gandecki nagrodziło zespoły, które prezentowały najwyższy poziom artystyczny. Wśród wyróżnionych, w kategorii chórów akademickich, znalazł się Chór Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki pod dyrekcją Macieja Wojciechowskiego. Nasz zespół wywalczył II miejsce w swoim debiucie konkursowym. Wyrazy uznania kierujemy do całego zespołu i gratulujemy sukcesu!

Poniżej zapraszamy do obejrzenia występu chóru podczas konkursu.


 

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: AWL

 

Back to top