KLUB AWL

Gry i zabawy dla najmłodszych i tych trochę starszych. Wspólna zabawa z artystami występującymi na scenie. Wszystko to przy pięknej słonecznej pogodzie. Tak wyglądał piknik integracyjno – rodzinny na Rakowie, zorganizowany przez Akademickie Centrum Kultury AWL.

Punktualnie o godzinie 12.00, w sobotnie południe, rozpoczął się rodzinny piknik, organizowany przez Akademię Wojsk Lądowych w Ośrodku Szkolenia Jeździeckiego - Raków.

Początek należał do najmłodszych, których do zabawy porwał Teatr Kubika, w swoim przedstawieniu cyrkowo-teatralnym. Dzieci przeniosły się w świat magii i piratów. Wspólnie z aktorami udały się w rejs pirackim statkiem, zakończony konkursem wiedzy o piratach, którzy cały czas krążyli wokół wszystkich na szczudłach. Było wspólne malowanie i puszczanie baniek mydlanych.

Starszych pod scenę zaprosił kabaret K2, który swoimi skeczami zabawiał coraz liczniejszą widownię. Kulminacją pikniku był występ José Torresa z zespołem Havana Dreams. Wybrzmiewająca kubańska muzyka, to był sygnał dla wszystkich, że ze sceny otrzymamy dużą dawkę gorących latynoskich rytmów – pełnych słońca, kolorów i dźwięków Kuby oraz Ameryki Łacińskiej. Wytęp zespołu to było prawdziwe upalne lato w środku polskiej wiosny. Otrzymaliśmy rzadką okazję do poczucia klimatu ulic Hawany. Pomiędzy utworami José Torres wprowadzał publiczność w tematykę utworów, opowiadał anegdoty i zapraszał do aktywnego udziału w show. Występom towarzyszyła para taneczna, która zachęcała do nauki tańców latynoamerykańskich takich jak: samba, cha-cha czy merenge. Na zakończenie na scenie pojawił się didżej, który kontynuował, rozpoczętą przez José Torresa, taneczno – muzyczną część pikniku.

W programie pikniku były również pokazy motocyklowe, zawody wędkarskie, jazda konna i liczne konkursy z nagrodami. Wszystkim, którzy zgłodnieli serwowaliśmy wojskową kuchnię, w tym „słynną” grochówkę. Można było również spróbować jedną z wielu potraw z grilla, po które ustawiały się długie kolejki chętnych.

Tekst: kpt. Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch/st. chor. szt. Wiesław Borsuk