KLUB AWL 


Ponad 20 wydanych płyt i dziesiątki napisanych przebojów, to dorobek naszego wczorajszego gościa, Jana Borysewicza, założyciela jednej z najpopularniejszych polskich grup rockowych - Lady Pank.

Gwiazda muzyki gościła w Akademii Wojsk Lądowych na zaproszenie Akademickiego Centrum Kultury AWL, które zorganizowało warsztaty gitarowe dla naszych studentów podczas, których wspólnie z jednym z najlepszych polskich gitarzystów, mogliśmy doskonalić swoje umiejętności gry na instrumencie.

Zanim jednak rozpoczęliśmy warsztaty, otrzymaliśmy rzadką okazję porozmawiania z Janem Borysewiczem o jego karierze i obecnych projektach muzycznych. Mogliśmy dowiedzieć się o kuluarach tworzenia największych hitów w historii zespołu Lady Pank ,ale również usłyszeć niepublikowane nigdzie anegdoty z tras koncertowych zespołu. Muzyk rozdał dziesiątki autografów, a gitarzystom, którzy wraz z nim trenowali podczas warsztatów rozdał kostki gitarowe z wygrawerowaną nazwą zespołu Lady Pank.

Spotkanie z niekwestionowanym liderem polskiej sceny muzycznej, jaką jest Jan Borysewicz, to po Marku Piekarczyku z zespołu TSA kolejna wizyta ikony polskiej muzyki w AWL. To oczywiście nie koniec spotkań z gwiazdami i zapraszamy na kolejne, które będą organizowane w Akademickim Centrum Kultury AWL. Natomiast wszystkich gitarzystów w AWL zapraszamy już 1 maja na wrocławski Rynek do wzięcia udziału we Wrocławskim Święcie Gitary i wspólnym biciu gitarowego rekordu Guinnessa.


Tekst: kpt. Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch/mł. chor. Tomasz Kopeć

 

Back to top