KLUB AWL 


Drugi tegoroczny piknik integracyjno-rodzinny na Rakowie organizowany przez AWL z okazji Święta Wojsk Lądowych oraz pierwszej rocznicy powołania Akademii już za nami.

Piknik zorganizowany został na terenie uczelnianego Ośrodka Szkolenia Jeździeckiego. Podczas imprezy przygotowano wiele atrakcji dla wszystkich niezależnie od wieku. Mieliśmy okazję zobaczyć historyczny sprzęt wojskowy i przejechać się transporterem opancerzonym, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Militarnych i Historii „Twierdza Wrocław”, podziwiać motocykle żołnierzy i pracowników wojska zrzeszonych w klubie motocyklowym, pojeździć na mechanicznym byku, czy konno i poczuć się jak na prawdziwym rodeo. Przygotowano specjalnego drewnianego rumaka do nauki cięć szablą, pchnięć lancą i konkursu o pióro ze skrzydła Husarii, a wszystko to pod czujnym okiem Anny Goleń - Szczeciak – instruktora jazdy konnej w AWL oraz kpt. Wojciecha Kalinowskiego. Największe emocje wzbudził jednak bardzo zacięty, jubileuszowy towarzyski mecz piłkarski AWL vs. AWL. 

Dla najmłodszych przygotowano boisko interaktywne z animowanymi zabawami, zorganizowano konkursy sprawnościowe z przymrużeniem oka oraz strzelanie „paintballowe” do tarczy.

Na scenie podziwialiśmy show iluzjonistyczne, które wyczarował Damian Kość - zdobywca tytułu Osobowość Roku 2017 i dwukrotny mistrz Polski w swojej dziedzinie, wykładowca sztuki iluzji scenicznej. Na zakończenie wystąpił kabaret Ciach z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, świetnie znany z najważniejszych imprez kabaretowych w Polsce oraz cyklicznych programów telewizyjnych.

Wieczór to już zabawa z didżejem, który porwał biesiadników do tańca serwując niezapomniane chwile z muzyką nowoczesną i klasykami sprzed lat.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i do zobaczenia na kolejnym pikniku!


Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. szer. pchor.. Adrian Jastrowicz

 

Back to top