KLUB AWL 


16 listopada podchorążowie z 11 kompanii szkolnej wzięli udział w XV Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria” im. ks. ppłk. Zbigniewa Stefaniaka w Brzegu.

W siedzibie Klubu 1 Brzeskiego Pułku Saperów zgromadziło się ponad pięćdziesięcioro recytatorów z całego Dolnego Śląska, konkurujących o zaszczytny tytuł laureata jubileuszowej edycji konkursu.

Poziom artystyczny wystąpień był bardzo wyrównany, a rywalizacja zacięta. Podchorążowie wrócili do AWL z tarczą, zajmując dwa miejsca na podium. Interpretacja wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Warszawa” w wykonaniu kpr. pchor. Kamili Wawrzyczek zachwyciła jury, które zdecydowało się przyznać tej uczestniczce I miejsce. Również wykonanie utworu „Monte Cassino” Jacka Kaczmarskiego poruszyło członków komisji konkursowej, gwarantując szer. pchor. Urszuli Gast III miejsce.

Wystąpienia podchorążych AWL dostarczyły zgromadzonej na widowni publiczności niezapomnianych emocji. Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach artystycznych!


 

Back to top