KLUB AWL 


Fisz Emade Tworzywo w Akademii Wojsk Lądowych. To jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowej z elementami elektroniki.

We wtorkowe popołudnie ich koncert zainaugurował obchody święta podchorążych, którego kulminacja nastąpiła dzień później, w trakcie uroczystego capstrzyku na wrocławskim Placu Wolności. W Akademickim Centrum Kultury AWL zabrzmiały w efektownej oprawie wizualnej najsłynniejsze produkcje rodzeństwa. Znakomity koncert w wykonaniu Piotra-Fisza (wokal) i Bartosza-Emade (instrumenty perkusyjne) Waglewskich dopełnili: Mariusz Obijalski (elektronika), Mariusz Pendowski (bas) i Michał Sobolewski (gitara).

***

Fisz Emade Tworzywo jako pierwsi w polskim hip hopie wprowadzili na tak wysokim poziomie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo w składzie poszerzonym o znakomitych muzyków nie tylko studyjnych. Ich płyta „Mamut”, wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa. 9 marca br. ukazała się kompilacja nagrań zespołu podsumowująca działalność Fisz Emade w latach 2000- 2011.


Tekst: AWL

Zdjęcia: AWL

 

Back to top