KLUB AWL 


 

W tym miejscu będą umieszczane linki do stron internetowych, na których możecie wirtualnie zwiedzić ciekawe muzeum albo wziąć udział w wycieczce nie ruszając się z miejsca.

 

 • #TyDzieńMuzeum – wydarzenie online Muzeum Narodowego w Krakowie. Projekcje filmów poświęconych wystawom, opowieści o sztuce i quizy.

  Od 18 do 22 maja na profilu FB Muzeum.

 

 • Muzeum II Wojny Światowej – na profilu FB  Muzeum w ramach akcji #M2WSwirtualnie można znaleźć wykłady, dyskusje, konferencje naukowe online poświęcone historii II wojny światowej, a także obejrzeć eksponaty z wystawy stałej Muzeum oraz wystawy czasowe.

 

 • Spacer po Wrocławiu – wirtualne wycieczki po Wrocławiu prowadzone przez przewodników miejskich. Transmisje live na fanpage’u Visit Wroclaw . Od maja codziennie, od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 i w weekendy o godzinie 11.00.
  Harmonogram spacerów

 

 • Aplikacja Google Arts&Culture – dzięki współpracy z 500 muzeami i instytucjami na całym świecie aplikacja udostępnia wirtualne wycieczki oraz wystawy online niektórych z najsłynniejszych muzeów, m.in.:

  British Museum w Londynie – muzeum historii starożytnej, gdzie możemy obejrzeć np. rzeźby z Partenonu czy egipskie mumie.

  Muzeum d’Orsay w Paryżu – kolekcja sztuki z XIX i początków XX wieku, głównie malarstwo impresjonistów i postimpresjonistów (Monet, Degas, Cezanne, Gauguin, Renoir).

  Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku – muzeum sztuki współczesnej. Dzięki funkcji street view możemy zobaczyć słynną spiralną klatkę schodową  Guggenheima bez ruszania się z miejsca. 

  Galeria Uffizi we Florencji  jedno z najstarszych muzeów w Europie z bogatą kolekcją malarzy szkoły włoskiej i flamandzkiej. W zbiorach galerii znajdują się dzieła m.in. Leonarda da Vinci, Tycjana, Botticellego, Rembrandta czy Rubensa. 

 

 

 

 

 • Wyprawy z Małgorzatą Lamparską, dziennikarką i poszukiwaczką dolnośląskich skarbów, która na swoim profilu facebookowym, pod hasłem #zostań w domu ale zwiedzaj ze mną, przedstawia dolnośląskie miejsca mało znane, nieodkryte i trudno dostępne. Są tam filmy, zdjęcia i ciekawe opisy, m.in. o dolnośląskich zamkach i pałacach czy  o nieznanych bunkrach w Breslau.

 

 

Back to top