KLUB AWL 


 

 • Literackie podchody online - wirtualna podróż po bibliotecznych półkach, która pozwoli poznać filie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Na profilach facebookowych 13 filii w czasie rozgrywki pojawią się kody QR. Każdy kod to inna historia – bibliotekarze przedstawią Ci swoją filię i zostawią swoje literackie pytanie. Do wygrania czytnik inkBOOK Prime HD oraz tradycyjne książki. Grać można przy użyciu bezpłatnej aplikacji na telefon Action Track.

  15 maja w godz. 10.00 – 18.00. Dołącz do wydarzenia

 

 • SMAKI MEDIATEKI – z okazji Tygodnia Bibliotek wrocławska Mediateka zaprasza do wirtualnego odwiedzenia biblioteki w formie gry na telefon. Do wyboru trzy tematy: rozwiązanie kryminalnej zagadki z książkowym bohaterem Hubertem Meyerem, biblioteczny psychotest z przymrużeniem oka albo wirtualna kawa z zespołem Mediateki.

  Do gry potrzebny jest smartfon z dostępem do internetu i aplikacja ActionTrack, kod QR do gry dostępny w wydarzeniu.

 

 • Polskie Państwo Podziemne – wirtualna wersja gry planszowej. To edukacyjna gra historyczna, która ukazuje fenomen Polskiego Państwa Podziemnego przez przedstawienie struktury i skali działalności tej organizacji. Gra przybliża sylwetki takich bohaterów jak Witold Pilecki, August Emil Fieldorf, Aleksander Kamiński czy innych mniej rozpoznawalnych postaci. Aplikacja jest prosta w obsłudze, bezpłatna i dostępna dla każdego posiadacza komputera. Można ją ściągnąć na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.

  Więcej o grze

 

 • „Zemsta strzygi” –domowa wersja mobilnej gry miejskiej przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Gra inspirowana jest mitologią słowiańską, ale znajomość mitów i wierzeń Słowian nie jest konieczna do wzięcia udziału!

  Aby zagrać wystarczy zainstalować na telefonie darmową aplikację Action Track, zeskanować za jej pośrednictwem kod QR i wejść do gry. Można grać w dowolnym momencie, bez konieczności wychodzenia z domu.

  Kod QR dostępny w wydarzeniu

 

 

Back to top