WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

Kolejny cykl wykładów i warsztatów za nami

To już VII Wykłady i warsztaty otwarte, które zostały przeprowadzone przez Członków MCWKN. Uczestnikami przedsięwzięcia byli uczniowie klas mundurowych m.in. z Kłodzka, Oleśnicy, Bożkowa, Ostrowa oraz Zgorzelca.

Kongres Ratowników Medycznych

Przedstawiciele Medycznego Cywilno-Wojskowego Koło Naukowego w dniach 3-5 października wzięli udział w 7 Ogólnopolskim Kongresie Ratowników Medycznych w Krakowie.

XII Dolnośląski Festiwal Nauki za nami

Już po raz czwarty, przedstawiciele Medycznego Cywilno-Wojskowego Koła Naukowego wraz z opiekun dr Beatą Zysiak - Christ reprezentowali Akademię Wojsk Lądowych podczas odbywającego się rokrocznie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Podczas przerwy wakacyjnej przedstawiciele koła naukowego nie próżnowali. W dniach 9-11.08.2019 r. w Dobromierzu opiekun koła, kpr. pchor Pola Brodowska,  szer. pchor Samuel Madej, szer. pchor. Artur Brocki wzięli udział w dynamicznym kursie Tactical Combat Casualty Care.

Członkowie Koła Naukowego, nie tylko czynnie organizują ale i biorą udział w Konferencjach Naukowych.  Tym razem przedstawiciele koła (st. szer. pchor. Artur Brocki, st. szer. pchor. Szymon Jeleński oraz szer. pchor. Adam Woźniak) wraz z  opiekun  dr Beatą ZYSIAK-CHRIST brali udział w VI Międzynarodowym Sympozjum Ratownictwa Medycznego i Medycyny Ratunkowej. Sympozjum odbyło się w dniach 15-17.05. 2019 w miejscowości Grudziądz.

W dniach 8-10 maja bieżącego roku, członkowie Medycznego Cywilno-Wojskowego Koła Naukowego wzięli udział w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Bezpieczeństwo Zdrowotne - ujęcia interdyscyplinarne” w Giżycku.

KONFERENCJA NAUKOWA „Systemy ratownicze a bezpieczeństwo cywilne i wojskowe”.

Wielkim sukcesem zakończyliśmy w dniu wczorajszym V KONFERENCJE NAUKOWĄ pt. „Systemy ratownicze, a bezpieczeństwo cywilne i wojskowe”, która odbywała się w dniach 25-26 kwietnia 2019 r. w To bezprecedensowe wydarzenie miało miejsce na terenie AKADEMII WOJSK LĄDOWYCH imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Pomysłodawczynią i Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Konferencji była dr Beata Zysiak - Christ, reprezentująca Wydział Nauk o Bezpieczeństwie, która jest również opiekunem MCWKN.

W dniach 9 -10 kwietnia 2019r. podchorążowie, członkowie koła (plut. pchor. Ewa Gandzel, st.kpr.pchor. Jagoda Witkowska i st.szer.pchor. Artur Brocki)  wraz z opiekun dr Beatą Zysiak-Christ uczestniczyli w II Międzynarodowej Konferencji i VII Warsztatach Medycyny Pola Walki organizowanej cyklicznie przez Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi.

Szkolenie metodyczne

W dniach 5-7 marca bieżącego roku, podchorążowie i studenci Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki wzięli udział w szkoleniu metodycznym, którego celem było zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu medycyny pola walki.