W dniu 11 marca br., podczas rozprowadzenia 1 batalionu szkolnego nowo wcieleni podchorążowie, dotychczas studenci cywilni w Akademii Wojsk Lądowych otrzymali broń.

Jedenastu słuchaczy, którzy 4 marca zostali przyjęci w ramach uzupełniającego wcielenia otrzymali z rąk dowódcy batalionu ppłk Bartosza SYLWESTRZAKA broń osobistą. W słowach skierowanych do podchorążych uroczyście powitał nowych słuchaczy i pogratulował im wyboru studiów w Akademii Wojsk Lądowych.

Ppłk SYLWESTRZAK przypomniał, że broń jest symbolem każdego żołnierza, a jej posiadanie to duża odpowiedzialność i ogromny obowiązek. Złożył również słuchaczom życzenia wytrwałości w dalszej - ciężkiej, odpowiedzialnej, ale i zaszczytnej służbie wojskowej.

Przed słuchaczami jeszcze kilka tygodni wytężonego szkolenia podstawowego i poznawania tajników żołnierskiego rzemiosła. Ostatnim elementem szkolenia będzie egzamin sprawdzający ich wiedzę i umiejętności, a jego zwieńczeniem - uroczysta przysięga wojskowa w dniu 4 kwietnia br.