Kadeci z Królestwa Arabii Saudyjskiej 2 batalionu szkolnego w dniach 18-21.03 br. odbyli szkolenie taktyczno-narciarskie w Górach Izerskich oraz Karkonoszach.

W ramach szkolenia pokonywali wielokilometrowe trasy na nartach, uczyli się taktyki oraz przetrwania w zimowych warunkach. O tej porze roku leży tam ponad 1,5 m śniegu co uniemożliwia poruszanie się bez odpowiedniego sprzętu, a także prowadzenie jakichkolwiek działań bojowych. Zajęcia odbywały się na nartach typu SkiTour, bądź rakietach śnieżnych. Podczas szkolenia żołnierze KAS wykonywali w śniegu quinzee (jamę przypominającą igloo), które ułatwia przetrwanie w trudnych warunkach górskich - zapewniało ono doskonałą izolacją od wiatru oraz skupiało ciepło 5 żołnierzy odtwarzających w środku zdolność bojową. Szkolenie narciarskie było zupełnie nowym doświadczeniem dla żołnierzy z Królestwa Arabii Saudyjskiej.