W dniach 23-24 marca b r. na terenie AWL oraz strzelnicy LEGION w miejscowości Wołów odbyło się kolejne szkolenie w ramach Kursu Strzelectwa Bojowego.

Szkolenie przeprowadzili Policjanci z Wydziałów Realizacyjnych oraz Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji. Podchorążowie zużyli blisko 2300 szt. amunicji bojowej.

Zajęcia w swoim zakresem obejmowały takie zagadnienia jak: prowadzenie walki w terenie zurbanizowanym, działanie podczas podejścia pod budynek, sposoby wejścia do budynku (za pomocą drzwi i okien), działanie poszczególnych podgrup podczas walki w pomieszczeniach, strzelanie dynamiczne z wykorzystaniem przesłon w  zbudowanym tzw. „kill-house”, strzelanie dynamiczne w ugrupowaniu 4 osób podczas zdobywania pomieszczeń z wykorzystaniem amunicji bojowej.

Szkolenie zostało przeprowadzone z użyciem etatowej broni szkolonych. Szkolenie pozwoliło członkom Sekcji sprawdzić założenia taktyczne swojej taktyki pod kątem bezpieczeństwa i efektywności w prowadzeniu ognia w warunkach CQB oraz rozwijać indywidualną i zespołową formę strzelecką.

Tekst:  pchor. Damian Sochacki