W dniach 04-07 kwietnia br. delegacja w składzie – ppłk Bartosz SYLWESTRZAK, st. kpr. pchor. Krzysztof GOLIŃSKI i st. szer. pchor. Adrianna KOZIŃSKA wzięli udział w obchodach 100. rocznicy szkolnictwa wojskowego w Estonii, odwiedzając Narodowy Collage Obrony w Tartu.  W ramach święta zorganizowano między innymi międzynarodowe zawody użyteczno – bojowe oraz bal kadeta, w którym wzięli udział nasi podchorążowie.

Ponadto, dodatkową atrakcją było poznanie drugiego pod względem ilości mieszkańców miasta Estonii – Tartu, wymiana doświadczeń z zagranicznymi oficerami i kadetami, poznanie ich zwyczajów, kultury oraz zapoznanie się z systemami kształcenia przyszłych oficerów w innych uczelniach wojskowych NATO.