W dniach 15–17.04 br. podchorążowie z 23 kompanii szkolnej wzięli udział w kondycyjnym rajdzie górskim w rejonie Gór Izerskich i Karkonoszy.

Organizatorem przedsięwzięcia był dowódca 23 kompanii szkolnej. Rajd rozpoczął się apelem ewidencyjnym w poniedziałek rano w ośrodku Wysoki Kamień w Szklarskiej Porębie. Następnie żołnierze ruszyli szlakiem w kierunku schroniska na Wysokim Kamieniu, po czym udali się do schroniska na Stogu Izerskim. Pierwszego dnia pokonali ok 22 km. W kolejnym dniu o świcie znów ruszyli szlakiem w kierunku schroniska Orle, gdzie po zjedzeniu obiadu udali się na odpoczynek do schroniska do Hali Szrenickiej. Drugiego dnia podchorążowie pokonali 25 km. Ostatniego dnia rajdu zdobyli Szrenicę, a następnie przez Śnieżne Kotły udali się do schroniska pod Łabskim Szczytem, gdzie po regeneracyjnym posiłku udali się w okolice wodospadu Szklarki. Po oficjalnym zakończeniu wycieczki grupa udała się w podróż do Wrocławia.

Autor: 23 kszkol