W dniach 24-25 kwietnia br. odbyło się pierwsze szkolenie połączone członków Sekcji z 23 kompanii szkolnej.

Celem szkolenia było praktyczne zweryfikowanie umiejętności zdobytych podczas dotychczasowych szkoleń i wykorzystanie ich w terenie górskim.

Podczas dwudniowych zajęć członkowie sekcji przećwiczyli nawigowanie i tworzenie marszrut w terenie górskim, poruszanie się w szyku 6-osobowej sekcji, zakładanie bazy przejściowej w nocy oraz wiele innych zagadnień z działu taktyki zielonej takich jak desantowanie się w rejon działań, skryte przebieranie się w mundury, zachowanie podczas wykrycia i kontaktu ogniowego. Dodatkowo zorganizowane zostały trzy bloki: łączności, medycyny i kajdankowania, na których szkoleni ćwiczyli prowadzenie korespondencji radiowej i składanie meldunków oraz udzielanie pomocy poszkodowanemu na polu walki według akronimu MARCHE, a także zatrzymywanie i obezwładnianie osób.

Szkolenie to pozwoliło zapoznać podchorążych z warunkami działań w specyficznym środowisku walki oraz ocenić dotychczasowy poziom wyszkolenia nowych członków sekcji. Było to także pierwsze szkolenie, w którym połączono taktykę z wyszkoleniem indywidualnym.

Autor: st. szer. pchor. Filip Siorek